Jump to content

Photo

ZIDUL RUSINII

• Please log in to reply
506 replies to this topic

#1 OFFLINE   Ktta

Ktta

Old Boys

• Astra Veteran
    • Member ID: 1,315
  • 2,020 posts
  • Tara :

Posted 29 December 2012 - 10:45 AM

LISTA CU BAN ASTRAMANIA !

Administratia Astramania considera necesara infiintarea acestui nou topic. Nu de putine ori in ultima vreme s-a aruncat cu noroi in aceasta comunitate de diferiti indivizi. Au facut asta prin injurii, intrigi si chiar batandusi joc de noi pe sv printr-un joc murdar si codat.
Aici cu totii vor primii cate un raspuns si se va arata intregii comunitati ce fel de oameni sunt de fapt. Va fi un raspuns civilizat si intotdeauna insotit de dovezi concrete care sa sustina ceea ce noi declaram aici.

shame.jpg

Primul caz este bineinteles unul mai special, unul care pe noi ca administratie ne-a uimit si in acelasi timp ne-a dat de rusine pe diferite forumuri de gaming din aceasta tara deoarece vinovatul este chiar unul din fostii mari admini Astra in persoana lui INFERNO.
Aceasta persoana reprezinta exact ceea ce noi ca gameri uram cel mai mult in aceasta lume virtuala adica un mare codat. Se dadea un mare conducator si lider de echipa conducand jocul echipei AstraTeam intotdeauna catre victorie. De fapt, era un codat care vedea prin pereti unde se duc adversarii si normal ca ii era usor sa conduca.
Poate o sa spuneti: bine, bine, dar dovezile unde sunt?
Asa ca fara sa mai intru in alte polemici inutile si care poate nu au o dovada clara la baza am sa ma limitez la ceea ce pot dovedii.

Incep cu primul sau mesaj, survenit in dimineata imediat urmatoare dupa luarea banului:
http://www.astramani...ferno/Forum.PNG
Imediat dupa acest mesaj a declarat ca a incercat sa isi recupereze contul si ne-a adus dovada o imagine care arata ca a facut un cont pe steamSuport dar nicidecum ca ar fi cerut ceva acolo.
http://www.astramani...ferno/email.jpg
Nu stiu cati dintre voi s-au interesat vreodata cum merge treaba cu VACbanul si cat de repede apare acesta. pentru cei care va e lene sa cautati pe net am sa va scurtez eu cautarile:

'It might also be good to know that VAC bans don't happen instantly, usually a random time between a week - 2 months you will see this ban occur. This is to help stop the cheaters from knowing which hacks actually get pass VAC Security.'

Iar el a declarat ca seara i sa furat contul si dimineatza era deja banat.... caracter de om care incerca sa ne manipuleze..
Contul de la acea vreme se poate gasi aici:
http://steamcommunit...561197994167268
Pagina VAC in care se vad nick'urile folosite de el la acea vreme se poate gasi aici:
http://www.vacbanned... ... 7994167268
Un instantaneu cu profilul sau, facut inainte sa va stearga pe toti de la prieteni si sa isi cumpere alt cont:
http://www.astramani... ... profil.jpg

Mai departe deduceti fiecare ce vreti si cum vreti.
Pe parcurs acest topic va fi umplut cu cazuri care sunt mai speciale.
Simtiti-va liberi sa postati, orice intrebare /nelamurire sau informatie suplimentara am sa o aduc la cunostinta voastra. Numai sa vreti :smile:

• Tazmanian Devil and robert_x25 like this
My Signature
When one angel cries, one Archangel standshe stands with worry, but with determinationTo stop that evil, who leaves us in dismay.
Vengeance Will Be Mine

#2 OFFLINE   gelu

gelu

Astra Member

• Astra Member
    • Member ID: 1,535
  • 880 posts
  • Tara :

Donator

Posted 29 December 2012 - 12:33 PM

imi aduc aminte la eventuri cand spunea o sa vina A, o sa vina B....de obicei avea dreptate :scratch: :scratch:

#3 OFFLINE   Blackjack

Blackjack

Addict

• Astra Member
    • Member ID: 1,515
  • 1,398 posts
  • Tara :

Posted 29 December 2012 - 12:58 PM

Rusine sa ii fie, nu l-am crezut niciodata in stare de asa ceva, daca el proceda asa, ce sa te astepti de la altii? Am avut si eu probleme cu ban-urile pe server, dar numai pt ca am comentat prea mult, si asa cum sunt eu, stresant pt unii, enervant etc, nu am folosit niciodata coduri, si nici nu voi folosi. Sunt un jucator modest, am momente cand joc foarte bine, dar si momente cand joc penibil, si nu suport codatii, ii detest pur si simplu, ii urasc ca pe cei mai mari escroci :)
My Signature

Sustinator al campaniei CSplayer fara coduri

b_160_400_2_ffffff_c5c5c5_ff9900_000000_

#4 OFFLINE   Saske

Saske

Astra Team

• Members
    • Member ID: 1,487
  • 1,803 posts
  • Tara :

Posted 29 December 2012 - 01:18 PM

Deci el a fost bannat de STEAM VAC ? si ar fi vrut sa ramana in continuare in comunitate ?

Avand cod ar insemna ca si-a cam batut joc de increderea acordata , ca nu prea a tinut la comunitate , nu i-a pasat ,a luat totul in gluma si a fost fals.

Nu ar fi prima data cand as sustine un "codat" poate in speranta ca o sa se schimbe. :D Dar totusi , chiar daca a avut cod :D momentan nu pot sa imi schimb parerea despre el .
Poate nu se pricepea bine la CS (si a folosit cod) , dar in comunitate pentru mine a fost un leader foarte bun care a reusit sa uneasca echipa ,a adus multe idei noi ,originale , a facut eventuri foarte frumoase, s-a tinut mereu de cuvant , m-a ajutat cand am apelat la el si m-a iertat cand am gresit , pentru ca mi-am dat seama .Poate el nu a avut timp sa isi dea seama , decat cand a fost prea tarziu.
M-am intrebat de foarte multe ori ce s-a intamplat cu INFERNO , ........... si am primit raspunsul. Poate nu este cel la care ma asteptam , dar tot imi pare rau ca a plecat :( si inca as vrea sa mai faca parte din As.T ( Sa o ia de la inceput , Fara cod bineinteles :D )
Scriu asta pentru ca in viata multi mi-au dovedit ca merita o a doua sansa .
"- De ce cadem ?
- Ca sa ne ridicam
"
" Stiti povestea cu tatal care batea in usa cate 1 cui de fiecare data cand fiul lui gresea :D , cand usa s-a umplut de cuie , fiul si-a dat seama si a inceput sa faca fapte bune. Tatal sau a scos cate un cui si cand s-au terminat fiul a fost iertat . Dar in urma lui a ramas o usa plina de gauri " :(

#5 OFFLINE   Ktta

Ktta

Old Boys

• Astra Veteran
  • 2,020 posts
  • Tara :

Posted 29 December 2012 - 01:32 PM

Da saske ai si tu dreptatea ta :))
I-am dat a doua sansa, a revenit dupa in administratie. Dupa care a inceput certurile intre noi acolo. Nu are rost sa iti explic tie tot ce a facut el in administratie. ufff, ca nu vreti sa deschideti ochii..
Inferno care il ti in brate venea la 2 sapt acasa, inainte sa ajunga suna pe beck sa ii organizeze event.. chiar crezi ca el e cel care a facut ceva? Mai intreaba si tu stanga dreapta.

Apoi si-a luat singur a 3-a sansa.. a intrat pe sv cu un cont de steam nou:
http://steamcommunit...561198079810342
Uite nick de om care il iubesti: "Inferno-contra labarului de Wick"

PS, ce nu intelegi din cuvantul codat? zi de zi injurati codatii pe sv, el este unul dintre ei.
  • Mr. C and robert_x25 like this
My Signature
When one angel cries, one Archangel standshe stands with worry, but with determinationTo stop that evil, who leaves us in dismay.
Vengeance Will Be Mine

#6 OFFLINE   Biju

Biju

Administrator CsGo1

• Moderator Global
    • Member ID: 1,328
  • 1,606 posts
  • Tara :

Donator

Posted 29 December 2012 - 01:36 PM

Ar merita inca o sansa ce zici?
Imi cer scuze ca nu am putut sa ma ridic la "Inaltimea" lui in a va indruma pe cei din AstraTeam.

L.E.: Lego esti pe langa ca de fiecare data mesaj sters !!!
  • robert_x25 likes this
My Signature

wolf.png

#7 OFFLINE   Saske

Saske

Astra Team

• Members
    • Member ID: 1,487
  • 1,803 posts
  • Tara :

Posted 29 December 2012 - 01:57 PM

Eu am ochi deschisi :D , stiu cine a creat comunitatea si cine munceste foarte mult pentru a o mentine si mult RESPECT pnetru tot ce inseamna AstraMania .
Dar totusi am raspuns normal la ceea ce ni s-a prezentat si ceea ce stiam :D aveau rost intrebarile atunci?
Ce a fost a trecut . Daca a afectat atunci , a fost totul pentru a intari si AstraMania sa se ridice si mai mult (exemplu este chiar topul de ieri pe gametracker) :thumbup:
Problema este ca mereu au fost persoane care sa traga in jos si exista posibilitatea ca mereu sa fie si sa apara aceste persoane . Dar asta inseamna ca le e frica de AstraMania si incearca doar sa pateze comunitatea .
Totusi in curand AsTraMania o sa implineasca 6 ani impreuna :thumbup: :D :D :D

Ps: Nu am spus ca toti merita o a doua sansa . :lol: Si probabil chiar daca i s-ar mai oferi inca o sansa nu o va accepta , dar nu pot sa imi dau cu parerea dspre ce nu stiu :thumbup: ( Nu am zis ca ar mai merita)

L.E.:

Ar merita inca o sansa ce zici?
Imi cer scuze ca nu am putut sa ma ridic la "Inaltimea" lui in a va indruma pe cei din AstraTeam.

Biju , la o piesa de teatru , fara un regizor , o persoana care sa se ocupa de lumini sau de muzica , Piesa nu ar exista. Totusi doar pentru ca nu sunt vazuti de public , nu inseamna ca nu sunt Importanti si ca fara ei ar exista ceva .
:salve:

#8 OFFLINE   CaPaTaNa

CaPaTaNa

Pentru ca ... SEX

• V.I.P.
    • Member ID: 1,731
  • 775 posts
  • Tara :

Posted 29 December 2012 - 02:11 PM

Concurs ( Find The Picture)

Posted Image

La fiecare colt si in fiecare zi o sa gasim oameni de genu asta fara un scop in viata si care au descoperit tehnologia recent ... ei se numesc "bug-uri" in lumea virtuala, sunt ca scamele care stau pe haine pt ca alceva nu au de facut ... pt ca asa sunt ei gen babele alea de la tara sau asa renumita televiziune OTV care cauta cate un subiect sa il faca un fel de "elodia" cand se duce subiectu hop ei sunt ingropati in singuratate pt ca nu baga nimeni in seamna astfel de oameni .. sa te cobori la mintea lor este ca si cum te-ai certa cu un copil de 5 ani pe o jucarie ...

Uite daia nu sta comunitatea asta in varf de lance si uite daia nu pot eu sa ma scarpin pe spate ca nu am loc de prefacute si de rasurile din jurul nostru.

Merita tot ce e mai rau specimenele astea si tratati cu CENZURATle .... decat o baba nespalata mai bine lipsa.

P.S : Fiecare are drept de post cu ceea ce vede el si ceea ce crede ... dar inainte de a dezbate un subiect eu prefer sa analizez de 5-6 ori situatia si apoi daca este cazul sa afirm !!!
My Signature

Posted ImagePosted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

#9 OFFLINE   ingineru

ingineru

Astra Elite Team

• Astra-Elite Team
    • Member ID: 1,355
  • 1,118 posts
  • Tara :

Posted 29 December 2012 - 02:59 PM

OFFF Nenea Saske! Cum poti sa-i mai oferi inca o sansa cand a avut 3 de la VALVE! O mai tineti minte pe AYLA? ea a tras prima un semn de alarma legata de inferno! Sanse a avut destule, beleaua este ca a fost ADMIN pe srv astramania! din cate stiu eu a vrut sa preia el conducerea comunitatii!, bagand zanzanie intre membri ei ! eu nu pot suporta codatii, tu SASKE poti? jucand cu coduri in ochii mei ai decazut ca om , este greseala cea mai mare , capitala , in lumea virtuala! cand cineva care il am la FRENDS in lista i-a ban , eu il scot din ea! ai vazut taraboiul creat de INFERNO cu ASK de acuim 2-3 zile? le mai acorzi , iar cate o sansa?
  • robert_x25 likes this
My Signature
Posted Image

#10 Guest__*

Guest__*
  • Guests
    • Member ID: 1,336

Posted 29 December 2012 - 03:11 PM

Ma frate, deja ma enervez... dar cititi si voi calumea primul mesaj, si vorba lui Capatana, de cateva ori, in caz ca nu intelegeti intrebati :!:
Nu va ajunge sa stiti ca era un codat banat de VAC pentru cod? Ca nu cred ca o inghite nimeni pe aia' cu scam-ul :thumbdown: :scratch:

Nu esti numai tu Saske care il tine in brate, mai sunt si alti, si o stiu (eu, si probabil si alti colegi administratori), dar chiar nu intelegeti ca el nu era acel Inferno pe care il stiti voi? Va pot asigura, ca doar eu eram "mana dreapta" si cand a inceput sa scape de sub control, administratia deja se astepta, ii informasem in privat pe Wick/Ktta de faze gen: "Nu vreau sa mai aud ca intra administratia peste AstrA Team-ul meu...", "Ce sa stie incultul ala de Ktta..." si etc. :|

Voi chiar nu vreti sa acceptati ideea ca el a vrut sa faca mai mult rau, inainte de a doua plecare (defapt a treia).. vreti sa spun in amanunt ceea ce nu a spus Ktta mai sus? Cate spunea si ameninta? Ca el ameninta ca isi face singur o alta comunitate, si ca ne distruge, si injuraturi si amenintari, si blablabla...

Plus ca eu nu am inteles ideea aceea cu piesa de teatru, adica Biju este umbra lui Inferno, nu se vede, dar este, sau cum? Ai o exprimare care lasa interpretari...

Inca o data, ca sa nu se interpreteze ca un atac personal: Tu ai fost doar cap de afis Saske - ai fost cel care a postat contrar si daca tot aceeasi parere o ai, ori esti prea bun, ori chiar te-a deceptionat rau omu' ala -, dar sunt si alti, nu o lua personal, caci nu ma referea doar la tine, ci si la restul... se stiu ei.
  • robert_x25 likes this

#11 OFFLINE   2fast

2fast

VIP

• Astra Admin
  • 1,859 posts
  • Tara :

Posted 29 December 2012 - 03:29 PM

Imi pare rau de ce voi spune dar Saske frate daca era dupa mine te trimeteam dupa preaminunatul inferno alias codat infect si bineinteles pe ceilalti care il venereaza si care inca da cu copy/paste(scuzati cacofonia)
Voi chiar nu intelegeti ca el vroia sa dea bine in fata voastra pe munca altora,dar bine nu ma astept sa inteleaga unu ca Saske sau ca altii,in fine codat a fost codat e codat va ramane pt ASTRAMANIA!!!
  • robert_x25 likes this
My Signature
Posted Image

#12 OFFLINE   Ktta

Ktta

Old Boys

• Astra Veteran
    • Member ID: 1,731
  • 2,020 posts
  • Tara :

Posted 29 December 2012 - 03:37 PM

Nu mai fiti ma rai :))
Saske vorbeste in lipsa de informatii si deaia greseste. Voi aveti acces la toate mesajele lui si deaia stiti foarte bine cine este.
:rules:
  • robert_x25 likes this
My Signature
Vengeance Will Be Mine

#13 Guest__*

Guest__*
  • Guests
    • Member ID: 1,319

Posted 29 December 2012 - 03:41 PM

Si tocmai de aceea ma enervez mai Ktta!

Le-am repetat de fiecare data cand am avut ocazia, sa ma intrebe daca sunt nedumeriti :!: :!: :!:
Ca asa, uite ce se intampla... Nu am spus ca este vina sa, si nici ca mesajul meu era adresat doar lui (doar am facut referinta la el, fiindca el a postat contrar), dar mai bine decat asa confuzii, intrebi si apoi sti.

Ma baieti, nu musc, si de fiecare data cand imi cereti, o sa va ajut, doar "cereti si vi se va da".
Hai sa evitam confuzii din acestea pe viitor, va rog.

#14 OFFLINE   CaPaTaNa

CaPaTaNa

Pentru ca ... SEX

• V.I.P.
    • Member ID: 1,328
  • 775 posts
  • Tara :

Posted 29 December 2012 - 03:49 PM

Si hop sa ajuns la vb mea ... nu comunicam intre noi uite unde se ajunge ... deci TIPC ... voi sunteti buni doar la posturi cu +1 / -1 ... de parca X sau Y nu tot om e .. va papa prin monitor daca puneti o intrebare sau daca vreti sa aflati ce si cum ... si acum cantam vesinica pomenire (cine se simte sa inchida PC-u) !!!
  • robert_x25 likes this
My Signature

Posted ImagePosted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

#15 OFFLINE   GIGI LUNETISTU`

GIGI LUNETISTU`

Astra Veteran

• Astra Veteran
    • Member ID: 1,515
  • 547 posts
  • Tara :

Donator

Posted 29 December 2012 - 04:41 PM

De ce mai discutati atat ? Nu o sa se mai spele la fund toata viata la cat a fost pupat acolo.Oameni buni! Respectati regulile!!! Daca facea o crima, il iertai doar asa ca a fost prima data?
Pe mine nu ma intereseza comportamentul lui.. Putea sa faca si 10 comunitati si sa aibe 1 miliard de fani, odata ce a intrat cu cod nu mai merita nici o sansa. PUNCT MAI BAIETI.
Nu va inteleg! Saske, ai decazut total in ochii mei,si probabil si in ochii multor altora cu mesajul asta. Neinspirata alegere,cum poti sa crezi in a 2-a sansa dupa ce a intrat cu cod si mai avea si calitatea de admin aici.. Asta e chiar forma agravanta... Dezamagit, eu zic sa jucam css mai bine.
Poate ca pe forum nu ar mai trebui sa poata posta toata lumea,ca aici e mama certurilor.
PROPUN SA INCHEIATI DISCUTIILE.
  • robert_x25 likes this
My Signature
INVAT se scrie INGROSAT

Posted Image
Posted Image

#16 OFFLINE   Biju

Biju

Administrator CsGo1

• Moderator Global
    • Member ID: 3,257
  • 1,606 posts
  • Tara :

Donator

Posted 29 December 2012 - 05:14 PM

Dupa cum am mai spus si in alte discutii private , le dam prea multa importanta acestor "Personalitati".
Fac parte din trecut si locul lor e acolo , in spate.
  • robert_x25 likes this
My Signature

wolf.png

#17 OFFLINE   Blackjack

Blackjack

Addict

• Astra Member
    • Member ID: 1,462
  • 1,398 posts
  • Tara :

Posted 29 December 2012 - 06:55 PM

Eu cred ca ideea cu Zidul rusinii e foarte buna,si ar trebui facuta o lista, cu numele tuturor celor de pe zidul rusinii si pusa pe youtube, si alte site-uri, sa-i cunoasca lumea.
My Signature

Sustinator al campaniei CSplayer fara coduri

b_160_400_2_ffffff_c5c5c5_ff9900_000000_

#18 OFFLINE   ROMini_me

ROMini_me

Astra Member

• Astra Member
  • 37 posts
  • Tara :

Posted 29 December 2012 - 07:19 PM

Aici ar trebuii postati doar cei care au gresit si au luat ban de la VAC.....discutiile si interpretarile facute nu fac bine.
Cred ca mai era un caz,Ktta ,Coco sau Biju care is admini mai vechi poate sa confirme...parca fostul admin Lil Jay......a avut ban de la VAC pe 1,6.....
Sper sa nu gresesc ca a fost acum ceva vreme.....
AAAAA,cine isi aduce aminte de Poseydon,jucator care a fost la noi pe server si apoi a ajuns la performanta de 15-18 conturi banate de VAC?Ala era belea..saptamana si banul....Vi-l amintiti?
In anii mei petrecuti in cadrul comunitatii,atat ca jucator cat si ca admin,un singur jucator m-a frapat si niciodata nu am putut spune clar daca era codat sau nu...juca foarte bine,poate prea bine...dar nu a luat ban de la VAC si nici nu l-am putut dovedi...Tzup TzupFloppy.....vi-l amintiti?
Astept pareri...
  • Tazmanian Devil likes this

#19 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Posted 29 December 2012 - 07:21 PM

WhiteDeath: Nici chiar pana acolo nu as merge eu personal, dar totusi :P

Cu vremea o sa se mai adauge si alte "personalitati", stati calmi, doar ca acesta era un subiect "de actualitate".

#20 OFFLINE   SuperMario

SuperMario

Astra Admin

• Moderator Global
  • 1,406 posts
  • Tara :

Donator

Posted 29 December 2012 - 07:24 PM

Foarte interesant topicul acesta. Informatie foarte utila.
Eu nu il suportam pe Inferno din cauza arogantei sale. Nici el nu ma suporta pe mine :)
Cred ca la fel ar trebui informata comunitatea in viitor si despre plecarea altor admini.
Joc deja pe Astra de mai mult de 3 ani si au fost admini, care au disparut peste noapte si despre nu stim nimic (cel putin eu nu stiu): Legionar-butu, Carabina, Chimera, Nitro, etc (nu imi mai vin alte nume acum in minte). Stiu doar ca unii din ei ar fi patat numele comunitatii pe alte servere, dar nimic concret.

Bafta in continuare!

Later edit: Aaaa....mi-a mai venit un nume in minte, acum ca am vazut postul de mai sus: Minime :)) - sper sa nu te superi pe mine Mini

Da, de tzup inca imi aduc bine aminte. Dupa voce, credeam tot timpul ca are vreo 40 de ani, el de fapt avea vreo 19 :) Nu a luat si el ban din cauza codurilor ??
My Signature
76561198014042051.png