Jump to content

GHOSTS SERIES

• Please log in to reply
32 replies to this topic

#1 Guest__*

Guest__*
  • Guests
    • Member ID: 1,520

Posted 21 May 2013 - 23:00 PM

Hello and welcome!

Beck este mandru sa va prezinte o noua serie, da o intreaga serie de montaje :!:

Aceasta serie se numeste GHOSTS, avand in prim plan teme de gen: ciudatul, straniul, nevroza, angoasa, etc.
Dar cel mai imporant este faptul ca aceasta serie nu respecta absolut nici un tipar, deci nu urmeaza asa numitele "reguli nescrise ale producerii de montaje", care mi s-a mai reprosat ca nu stiu a le urma, dar nu de aceea fac acest lucru, ci pentru ca tin neaparat sa va prezint ceva nou si care este mai diferit, nu ceea ce vedeti intotdeauna in astfel de video-uri; sa va provoc imaginatia, idei, sa va fac sa va ganditi la mesaj, pe intelesul tuturor ;)

Oricum hai sa prezint planul de prezentare si sa-i dam bataie:
Deci, in urmatoarea perioada in fiecare marti va aparea cate o parte, completandu-se playlist-ul cu cate un video, ca la final sa le puteti viziona pe toate consecutiv, pentru o experienta mai interesanta zic eu.
De asemenea mesajul nu este chiar atat de clar din prima, si va suna ambiguu la inceput, dar finalul va explica totul, considerand ca veti intelege "puzzle-ul" :D

Voi mai oferii detalii dea lungul acestor saptamani cu pricina, dar ramane pe voi sa aflati ce reprezinta mesajele ciudate (hai sa ne implicam cu totii :!:).
De exmplu, spre sfarsitul video-ului, apar o serie de poze, sa vedem daca stie cineva ce reprezinta :)
Ok, sa dam drumul:

GHOSTS TEASER:
http://youtu.be/rQMOXLm1LfQ

BECK OUT!

#2 OFFLINE   Arrow

Arrow

Addict

• Astra Member
    • Member ID: 1,520
  • 1,176 posts
  • Tara :

Posted 22 May 2013 - 00:24 AM

Esti din ce in ce mai Ciudat :)) !!!! Glumesc ;)
My Signature
The enemy has gathered an army around us, like a pack of wolves, like they always do. But we are strong, we are still here and we are not afraid.

Posted Image
Posted Image

#3 Guest__*

Guest__*
  • Guests
    • Member ID: 1,561

Posted 22 May 2013 - 09:02 AM

Mai bine ciudat decat obisnuit, sau banal. :D

#4 OFFLINE   Arrow

Arrow

Addict

• Astra Member
    • Member ID: 1,324
  • 1,176 posts
  • Tara :

Posted 22 May 2013 - 09:27 AM

Corect :) Si doar Marti-a o sa apara ? :)
My Signature
The enemy has gathered an army around us, like a pack of wolves, like they always do. But we are strong, we are still here and we are not afraid.

Posted Image
Posted Image

#5 OFFLINE   cOURAGe™

cOURAGe™

facatorul de minuni™

• Astra Member
  • 1,840 posts
  • Tara :

Posted 22 May 2013 - 10:26 AM

ooook asta a fost ciudat :)) :thumbup: :thumb:
My Signature
Posted Image
cum zic...ai nai mingea dai la poarta...

#6 Guest__*

Guest__*
  • Guests
    • Member ID: 1,515

Posted 22 May 2013 - 10:43 AM

Asta imi bucura urechile, ceea ce spuneti voi.. metaforic vorbind, pentru ca citest aceste reply-uir :D

@Arrow: Da, in fiecare marti cate o parte/episod, pe 28 o sa incepem si cu Gameplay-ul propriu zis.

@Courage: Asta si cautam ca reactie, sa va fac sa ziceti: "WTF? Nu inteleg nimic, este ciudat."
Dar mai apoi, dupa cateva episoade sa fiti ceva in gen: "Aaaa, acum parca incepe sa se contureze ceva."
Culminand cu finalul unde o sa fie totul ceva mai clar :P

Hai sa dam vorba mai departe, sa vedem cati se implica si cam cati o sa intrebe in stanga si dreapta despre ce este vorba!

GHOSTS DO EXIST!

#7 OFFLINE   DJPiciuu

DJPiciuu

Astra Member

• REGISTERED
  • 83 posts

Posted 22 May 2013 - 19:31 PM

Va fi ceva foarte genial, dar nu mai vreau sa vad videouri facute in paint :)) (Glumeam cu ultima parte).
:bigone: :bigone: :bigone:

BECK: Mai ales ca sunt clipurile tale nu? "Tu iti bati joc de clipurile mele!" :lol: :hihi:

#8 OFFLINE   DJPiciuu

DJPiciuu

Astra Member

• REGISTERED
    • Member ID: 1,870
  • 83 posts

Posted 23 May 2013 - 19:06 PM

Probabil este fenomenul paranormal cel mai cunoscut si cel mai raspandit din lume, avand in vedere ca fiecare civilizatie “se mandreste” cu fantomele sale si de secole se inregistreaza astfel de aparitii pe intreg mapamondul... Cuvantul fantasma (fantoma) deriva din grecescul "phàinesthai" si inseamna “a aparea”, in sensul aparitiei rapide a unei persoane, animal sau obiect, si disparitiei la fel de precipitate. Dincolo de motivatia “materializarii” lor, este interesant si modul in care o fac: uitati pentru un moment de fantomele “clasice” in cearceafuri sau cavalerii fara cap; o sumedenie de astfel de aparitii sunt entitati invesmantate in haine de epoca sau iau forma de vapori, vanturi reci, globuri de lumina.

GHOST DO EXSIST.

#9 Guest__*

Guest__*
  • Guests
    • Member ID: 1,561

Posted 26 May 2013 - 23:00 PM

IT'S TOO LATE FOR ME..
BUT I WON'T LET YOU FALL APART!
I WAS LIKE YOU!
I WON'T LET YOU FALL APART!

GHOSTS DO EXIST!

#10 OFFLINE   Blackjack

Blackjack

Addict

• Astra Member
  • 1,504 posts
  • Tara :

Posted 27 May 2013 - 16:09 PM

Vorbesti singur? :)) sau te-ai facut fantoma si ne bantui =))
My Signature

Susținător al campaniei CSPlayer fără coduri!

65_1002.png

#11 OFFLINE   DJPiciuu

DJPiciuu

Astra Member

• REGISTERED
  • 83 posts

Posted 27 May 2013 - 16:19 PM

Uneori se petrec, chiar langa noi, fenomene stranii, inexplicabile: se intampla ceva, ne inseala simturile? Camerele de supraveghere inregistreaza obiecte insufletite, siluete – sunt oare interferente cu lumea de dincolo, cu un univers paralel?

GHOSTS DO EXIST!

#12 OFFLINE   Chris

Chris

Astra Member

• REGISTERED
  • 107 posts

Posted 27 May 2013 - 20:25 PM

NU, nu sunt "interferente" cu un univers paralel, caci daca ar exista acele interferente nu ar mai fi PARALEL. Din definitie paralelismul este neintersectabil...In fine, acum intram intr-un domeniu mai vast (si mai discutabil decat stiinta) care iti da batai de cap si care se numeste filozofie :lol:
Cat despre topicul in sine, inca nu mi-am dat seama despre ce e vorba (poate call of duty ghosts :shock:)
Acum, daca ai certitudinea necesara sa afirmi (daca afirmi in mod serios) ca "fantomele" exista, trebuie sa te fi confruntat cu niste fenomene care , pentru tine, ar putea parea inexplicabile.
In fine, eu astept sa vad despre ce e vorba cu aceste video'uri :bounce:
My Signature

Posted Image
Posted Image

#13 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Posted 28 May 2013 - 21:36 PM

At midnight, when you are all alone.
Feeling cold and hard like a stone.
We will keep you company.
We and our.. hypocrisy!

Little past one hour till they come..

GHOSTS DO EXIST!

#14 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Posted 28 May 2013 - 23:00 PM

Primul episod din seria GHOSTS este live! Dati mai departe pe retelele sociale cunoscute deja, va rog, sa vedem cati interesati sa gasesc de subiect, si bineinteles, cel mai important, lasati Feedback!

Starting a new project,
Starting a new idea - the idea,
Rising from ashes and suffering and misery.
Beck presents:

GHOSTS I

http://youtu.be/3W6luYPuG4s

GHOSTS DO EXIST!

#15 OFFLINE   cOURAGe™

cOURAGe™

facatorul de minuni™

• Astra Member
  • 1,840 posts
  • Tara :

Posted 29 May 2013 - 01:47 AM

hmmm interesant :study:
My Signature
Posted Image
cum zic...ai nai mingea dai la poarta...

#16 OFFLINE   DJPiciuu

DJPiciuu

Astra Member

• REGISTERED
  • 83 posts

Posted 31 May 2013 - 20:34 PM

Mi s-a parut destul de interesant, muzica era in tema, iar efectul se potrivea perfect pe video.

#17 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Posted 01 June 2013 - 10:15 AM

Vreo teorie legata de ce va urma, sau unde se indreapta seria?
Mi-ar face placere sa va citesc reply-urile, sau de ce nu, comment-urile pe Youtube! ;)

#18 OFFLINE   Blackjack

Blackjack

Addict

• Astra Member
  • 1,504 posts
  • Tara :

Posted 01 June 2013 - 13:58 PM

Mie nu imi place, sper sa nu te superi, dar mi se pare aiurea, e doar parerea mea.
My Signature

65_1002.png

#19 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Posted 01 June 2013 - 14:11 PM

Nu are cum sa-ti placa ceva ce nu intelegi, sau care ti se pare "aiurea" in cazul de fata...

Adica, oricum, nu este facut sa inteleaga toti mesajul.
Pentru ca oricum unii nu accepta asa usor idei care la prima vedere li se par "ciudate" sau "iesite din minti", preferand sa stea in lumea lor, in biluta lor de aer cu care s-au obisnuit, si, in acelasi timp neaceptand ca s-ar putea sa existe si alte perspective, mult mai diferite fata de ale lor.

Asa... Restul pe parere aveti? Chiar sunt curios pe cati i-am pus pe ganduri, ca sa stiu si eu daca mi-am indeplinit scopul.

#20 OFFLINE   Blackjack

Blackjack

Addict

• Astra Member
  • 1,504 posts
  • Tara :

Posted 01 June 2013 - 19:05 PM

Nu toti gandim la fel, ce tie iti place nu place la toata lumea, cum am spus, e doar parerea mea, nu trebuie sa te deranjeze asta, eu nu am facut decat sa imi spun parerea.
My Signature

65_1002.png