Jump to content

Photo

FIRMA DE CONSTRUCTII

• Please log in to reply
13 replies to this topic

#1 OFFLINE   REKYN_U

REKYN_U

Astra Member

• REGISTERED
    • Member ID: 2,300
  • 31 posts

Posted 04 July 2013 - 10:24 AM

Posted Image
www.delfservicii.ro

Construim case-vile la rosu (135 euro/mp), acest pret include manopera si materiale. Executam si constructii le cheie (270 euro/mp). Durata constructiei la rosu (parter + etaj ) de 120/mp (amprenta casei) este de 2 luni si jumatate, iar durata constructiei la cheie (parter + etaj) este de 5 luni.

Preturile se negocieaza in functie de marimea/complexitatea lucrarii
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Lucram oriunde in tara.

Societatea noastra ofera urmatoarea gama de produse :
- Case
- Case de Vacanta
- Vile
- Cabane
- Hale Comerciale
- Depozite
- Lucrari de Rigips (Minim 200mp)
- Placari Marmura
- Lucrari Finisaje Interioare si Exterioare

Nume : Dumitru Mitica
Telefon: 0733795166 sau 0724685289
E-mail: delfservicii@yahoo.com

PS. este firma tatalui meu (eu ma ocup de promovare / aducere clienti)

semnat :fish:
My Signature
Posted Image

#2 OFFLINE   Saske

Saske

Astra Team

• Members
    • Member ID: 1,487
  • 1,803 posts
  • Tara :

Posted 04 July 2013 - 18:36 PM

Am si eu o intrebare :D

Ce iti trebuie ca sa te angajezi la o firma ca aceasta ? :) experienta ? o scoala anume ? sau pur si simplu incepi caraus si inveti pe santier :P

PS: 135 euro / metru include si materiale :lol: :lol: :lol: O casa din beton cu ziduri de 40 cm grosime se poate la pretul asta ? :lol: :lol: :lol: Chiar daca pretu e estimativ. Nu prea vad cum se ofera asa ceva. Preturile sar imediat de la un material la altul , poti sa o scoti la 80 e sau sa o faci de 400 e/m

#3 OFFLINE   REKYN_U

REKYN_U

Astra Member

• REGISTERED
  • 31 posts

Posted 05 July 2013 - 10:37 AM

Nu man nu inveti pe santier - Faci facultatea de construcii + anii de experienta ( cum a facut tatal meu), investesti niste bani, iti faci firma... si incepi sa construesti...

Referitor la zidurile acelea cum spuneai tu de 40 cm --> NU o sa iti faca in viata ta un arhitect (si nici primaria nu iti da autorizatia de constructie), cu ziduri asa de groase , ca nu iti faci buncar...Plus de asta arhitectul iti da deviz cu preturi/cantitatii ptr fiecare tip de materiale care le bagi in constructia casei.

Pretul de 135 Euro este pentru materialele standard, cu care se construiesc casele/vilele in Romania, gen caramida poroterm, BCA, samd.... Dar daca tu vrei de exe: cu caramida din GRANIT sau MARMURA iti sare pretul de nu te vezi...este LOGIC.

P.S preturile se actualizeaza de la an la an in functie de costul materialelor / plus de asta preturile sunt negociabile in functie de complexitatea si marimea casei...

My Signature
Posted Image

#4 OFFLINE   Saske

Saske

Astra Team

• Members
  • 1,803 posts
  • Tara :

Posted 05 July 2013 - 11:37 AM

Ma rog ciudat sa faci facultatea de constructii ca sa ajungi pe santier sa construiesti case :D Stiam ca se angajeaza si fara facultate sau bac.
Daca vorbesti despre cladiri , blocuri , poduri etc. Normal ca majoritar pe santieri sun ingineri in constructie si au raspundere.
Nu cred ca are rost o disputa pe tema asta , dar in romania faci ce vrei , doar sa ai bani. Daca vrei sa faci casa cu zid de 40 cm grosime o faci si arhitectul si primaria ti le aproba , dar iti trebuie ceva money in plus.

#5 OFFLINE   REKYN_U

REKYN_U

Astra Member

• REGISTERED
  • 31 posts

Posted 05 July 2013 - 11:54 AM

....si iar ajungem la miraculosul cuvant SPAGA...
My Signature
Posted Image

#6 OFFLINE   Saske

Saske

Astra Team

• Members
  • 1,803 posts
  • Tara :

Posted 05 July 2013 - 15:27 PM

De fat ii captezi atentia multumind-ui intrun mod financiar :lol: :lol: :lol: dar daca asa ii zici tu , :D ma rog

#7 OFFLINE   CaPaTaNa

CaPaTaNa

Pentru ca ... SEX

• V.I.P.
    • Member ID: 1,731
  • 775 posts
  • Tara :

Posted 08 July 2013 - 12:44 PM

Mdea .... si uite cum nu sunteti pe aceiasi lungime de unda ... :

1. Saske zice "ce iti trebuie sa te ANGAJEZI" ...

2. Rekynu raspunde "ca trebuie sa ai facultate" ...

Si acum sa va raspund eu la aman2 :

Saske ca sa dai la lopata nu iti trebuie nici macar 8 clase .. restu le inveti de acolo cum se fac toate ... o iei de jos si depinde unde vrei sa ajungi si pe ce vrei sa te axezi : dulgher / fierar-betonis / zugrav / rigipsar / salhor

Rekynu ca sa iti faci o firma de constructii crede-ma ca nu iti trebuie multe nebunii si doar un singur lucru .. BANI ... restu vin de la sine ... BANI si VRAJALA multa si uite cum mere treaba ... facultatea si restu sunt pentru cei care chiar au vrut sa invete si le-au placut .. in ziua de azi la noi se merge pe remiza : AM BANI POT SA AM TOT CE VREAU !!!!

P.S : sunt altii care au cate 2 facultatii si sunt muritori de foame si altii care nici bacu nu il au si sunt mari afeceristi sau mai stiu eu ce mama masi .. oricum daca stam sa dezbatem problema asta o sa ne ia cel putin 2-3 pagini pana ne plictisim.

Spor la treaba cu afacerea familiei si sper sa fie cu folos !!!
My Signature

Posted ImagePosted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

#8 OFFLINE   AmBiTiOn

AmBiTiOn

Astra Elite !

• Astra-Elite Team
    • Member ID: 1,836
  • 2,400 posts
  • Tara :

Posted 09 July 2013 - 14:39 PM

rechinule participi la licitatii publice?daca da,poate te intereseaza un contract de consultanta :)

#9 OFFLINE   REKYN_U

REKYN_U

Astra Member

• REGISTERED
  • 31 posts

Posted 09 July 2013 - 15:05 PM

nu particip la licitati publice.... asta mai imi lipsea sa vin si cu bani de acasa... la cum e piata ( de constructii) in Romania
My Signature
Posted Image

#10 OFFLINE   AmBiTiOn

AmBiTiOn

Astra Elite !

• Astra-Elite Team
  • 2,400 posts
  • Tara :

Posted 10 July 2013 - 10:29 AM

acolo e malai :)

#11 OFFLINE   REKYN_U

REKYN_U

Astra Member

• REGISTERED
  • 31 posts

Posted 10 July 2013 - 11:16 AM

Tu incerci sa ma convingi "ca vezi domne, este mult mai bine sa lucerzi cu statul :)" nu tata este foarte naspa... DECE, uite dc ptr ca decat sa le platesc lor 1000 de taxe pe te miri ce porcarii de legi basite de vre un adormit de ala din parlament... mai bine imi vad de treaba mea... plus de asta cu statul cand lucrezi tre sa declari si ultimul fir de par pe care l-ai folosit...

Lasa ca noua romanilor nu ne trebuie consultanta... auzi la ei CONSULTANTA ... sa imi zica cum sa imi castig eu painea si sa-i si platesc... LOL ... de parca noi nu stim cum se fac licitatile (cota 10-20% catre putrezi-ti de pe scaune) / contractele ( tre sa il platesti si pe ultimul basit, din te miri ce minister .... ca na tre sa fie toata lumea multumita ca iti trebuie nu stiu ce avize/vize/alte documente stampilate de o MANA GRASA cu ceas frumos). E, uite ca nu prea e multumita lumea, ca sa saturat sa le bage bani in buzunare si sa muncim pentru ei ca, sclavi... ajunge tata ii mai ARDEM si noi pe ei...

In rest ne decurcam bine zic eu... (si nu zic doar de mine, zic de 90 % din firmele de contructii din Romania)... sa fi tu sanatos cat declara ei din ce fac...

cum mare drag :dual: pentru ei

My Signature
Posted Image

#12 OFFLINE   AmBiTiOn

AmBiTiOn

Astra Elite !

• Astra-Elite Team
  • 2,400 posts
  • Tara :

Posted 10 July 2013 - 11:59 AM

:))....eu sunt de partea cealalta parte a baricadei...normal ca dai 10-20% pentru ca bugetarii au salarii mici...sa stii ca firmele care lucreaza cu statul nici una nu se plange,din contra...le ramane destul profit...trebuie sa ai doar omul potrivit...pe postul potrivit ;)

#13 OFFLINE   REKYN_U

REKYN_U

Astra Member

• REGISTERED
  • 31 posts

Posted 10 July 2013 - 12:27 PM

zici ca au salarile mici bugetarii... dar sa sti ca nu aia mici iti dau aprobarile de care ai nevoie (aia mici isi rod unghile de foame)... tot aia cu mainile GRASE (isi dau acordul in functie de SPAGA %), de care iti spuneam mai devreme...

Vad ca nu intelegi cv ... lumea sa saturat sa dea SPAGA ... ptr omu' potrivit.... numai tata, incet incet se TAIE faza asta cu "am eu pe cineva"...daca o tinem asa ajungem de unde am plecat ... SA DAM SPAGA SA LUAM MAI MULTA PAINE.... 89' :salve:
My Signature
Posted Image

#14 OFFLINE   SkyLine

SkyLine

Astra Member

• Astra Member
    • Member ID: 2,205
  • 32 posts
  • Tara :

Posted 17 March 2014 - 18:48 PM

Daca ai nevoie de transport materiale am un Renault Master II (1.5 t util)
50 de lei cursa de oras sau 1.2 Ron/km