Jump to content

Photo

Recomandare tableta

• Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 OFFLINE   Ktta

Ktta

Old Boys

• Moderator Global
    • Member ID: 1,315
  • 2,020 posts
  • Tara :

Posted 24 September 2013 - 16:36 PM

Intr-un final m-am hotarat sa achizitionez o tableta. Am tot cautat pe internet si singura care m-a atras este aceasta:
http://www.emag.ro/t... ... D5GLXBBBM/

Daca are cineva alte propuneri sunt binevenite. As vrea ca tableta sa aibe 3G integrat, GPS si baterie 4000+
My Signature
When one angel cries, one Archangel standshe stands with worry, but with determinationTo stop that evil, who leaves us in dismay.
Vengeance Will Be Mine

#2 OFFLINE   Wicked

Wicked

Owner Founder

• Administrators
    • Member ID: 1,313
  • 3,986 posts
  • Tara :

Posted 24 September 2013 - 18:09 PM

Cu incredere !!
Andrusk are tot vonino speed star si merge brici, atat ca nu are gps si 3g incorporat.
Calitatea imaginii este perfecta muult superioara a multor tablete mai scumpe.
Singurul inconvenient sa zic asa este ca are carcasa de aluminiu un lucru bun de altfel dar cand stai cu tableta mai departe de wifi ecraneaza capacul si scade semnalul ,daca te intorci cu fata catre wifi merge fara probleme, acelasi lucru o patesc toti cei care se bucura ca au carcasa de aluminiu indiferent de marca sau pret.!
Acumulatorul se incarca relativ greu cei 4000 de mA nu sunt tocmai usor de dovedit sa nu mai zic daca incerci usb esti mancat, asa ca sa ai incarcator dovedit auto caci altfel e posbil sa ajungi la destinatie fara sa folosesti GPS-UL :)))
Cu un card micro Sd de 8-16 Gb obligatoriu clasa 10 sau 10+ va functiona impecabil.
Nu vorbi ca ce-mi trebuie atata ai sa vezi in timp ca nici 20 Gb nu iti ajunge .
Fiind un sistem android nu ai sa vezi toti cei 8 gb din memoria interna ci doar vreo 6Gb si ceva si nici din card nu ai sa vezi 16 Gb ci vreo 14,70 , la fel si cu memoria ram ai sa vezi 832 Mo.
Una peste alta sunt ok mi se par muult mai sus fata de allwiew si eboda.
Vonino o sa gasesti echivalentul chinezesc sub numele de Pipo desi Vonino este firma Americana vecin cu Apple :))
Mai multe despre Vonino [link=aici]http://www.buhnici.r...nboxing-review/[/link].
My Signature

SUSTINATOR AL CAMPANIEI CSplayer FARA CODURI!
http://www.astramania.ro

102_1002.png

wolf.png

#3 OFFLINE   SuperMario

SuperMario

Astra Admin

• V.I.P.
    • Member ID: 1,462
  • 1,407 posts
  • Tara :

Posted 25 September 2013 - 06:34 AM

Nexus 7.
Desi nu il poti comanda din Ro. Poate ai rude sau cunostinte afara care sa il comande pt tine.
Eu daca ar fi sa imi iau, ala l-as lua.
My Signature
Posted Image

#4 OFFLINE   Ktta

Ktta

Old Boys

• Moderator Global
    • Member ID: 1,315
  • 2,020 posts
  • Tara :

Posted 25 September 2013 - 07:26 AM

Se gaseste si in romania dar diferenta de pret este cam exagerata. Bugetul meu alocat fiind pana in 1000 ron.
My Signature
When one angel cries, one Archangel standshe stands with worry, but with determinationTo stop that evil, who leaves us in dismay.
Vengeance Will Be Mine

#5 OFFLINE   tommytza

tommytza

Astra Veteran

• Astra Veteran
    • Member ID: 1,491
  • 525 posts
  • Tara :

Posted 25 September 2013 - 09:06 AM

Pacat de buget, Samsung Galaxy Note 10.1 rules...!...are tot ce vrei plus mega-viteza pe net..
My Signature
Posted Image

#6 OFFLINE   * Nicolas *

* Nicolas *

Astra vip

• V.I.P.
    • Member ID: 1,348
  • 704 posts
  • Tara :

Posted 25 September 2013 - 10:55 AM

Si eu asi merge tot pe Nexus 7-2013 e superba.
My Signature

b_350_20_5A6C3E_383F2D_D2E1B5_2E3226.png

#7 OFFLINE   Margela†u

Margela†u

Astra Member

• Astra Member
    • Member ID: 2,459
  • 90 posts
  • Tara :

Posted 19 November 2013 - 21:08 PM

Sunt curios, pana la urma ce ai ales?
My Signature