Jump to content

Photo

Casti A4Tech - Best Deal

• Please log in to reply
20 replies to this topic

#1 OFFLINE   ASTRAMANIA

ASTRAMANIA

VIP

• V.I.P.
    • Member ID: 1,314
  • 959 posts
  • Tara :

Posted 11 March 2011 - 22:15 PM

Cum am discutat pe server, cei care necesita niste casti decente si un microfon care sa nu mai deranjeze pot incerca acest tip de casti, disponibile in doua variante, pretul fiind modic indiferent de alegere. Microfonul este bine facut si izoleaza zgomotul de fundal. In majoritatea cazurilor transportul este gratuit. Succes!

[link=A4Tech HS50]http://www.emag.ro/c...h-hs-50--pHS-50[/link]

[link=A4Tech HS60]http://www.emag.ro/c...h-hs-60--pHS-60[/link]
My Signature

Si vis pacem, para bellum
Grupul Oficial Astramania pe Steam
Cheers to those who wish us well, and those who don't can go to hell

b_350_20_692108_381007_FFFFFF_000000.png

#2 OFFLINE   RKI

RKI

Astra Team

• Astra Member
    • Member ID: 1,396
  • 344 posts
  • Tara :

Posted 12 March 2011 - 09:03 AM

Le recomand cu incredere eu am unele si sunt super se aude bine si sunt si comode nu deranjaza iar in cs merg super auzi toate zgomotele. Chiar merita bani.

:loveu:
My Signature

299_1002.png

#3 OFFLINE   tuborg

tuborg

Astra Member

• REGISTERED
    • Member ID: 1,360
  • 148 posts

Posted 12 March 2011 - 10:05 AM

hs50 am si eu, destul de ok la banii astia
My Signature
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image

Posted Image

#4 OFFLINE   Johnny

Johnny

New Member

• Banned
    • Member ID: 1,468
  • 2 posts

Posted 12 March 2011 - 11:04 AM

Am dat si eu comanda k chiar aveam nevoie.Astept sa vina si pe urma va spun dak sunt multumit sau nu.

#5 OFFLINE   Five

Five

Veteran Member

• Astra Veteran
    • Member ID: 1,340
  • 240 posts
  • Tara :

Posted 12 March 2011 - 11:23 AM

O da ... Eu am avut A4Tech HS-200 si mi s-au stricat de curand . Am dat 45 de lei pe ele si au meritat fiecare banut . Le am de cam de vreo 2 ani cred... si au rezistat destul de bine . Si acuma mai merg insa se aude intrerupt si nu se mai pot folosi pentru gaming . Oricum eu am de gand sa imi cumpar un sistem audio . Asa ca s-au stricat la fix :) ca sa ma incurajeze . Asadar va recomand si eu cu drag A4Tech HS-200 ... Nu o sa fiti dezamagiti de ele (cel putin eu nu am fost) ... au o claritate mare in sunet , izoleaza foarte bine sunetele din afara si va spun pentru cei care jucau la casti(de alea varza) sau boxe css-u ca e un alt nivel de joc folosind astfel de casti (sau mai bune). Eu abia acum realizez ca jocu asta nu prea ai ce sa il joci fara casti . O sa fiti surprinsi de modul in care se aud pasii in joc si o sa fiti mai rezervati in a cataloga " codatii cu wall " .
Numai bine !
My Signature
"Tough times don't last, tough people do"

#6 OFFLINE   Gigel One

Gigel One

Astra Member

• REGISTERED
    • Member ID: 1,432
  • 16 posts

Posted 18 March 2011 - 18:12 PM

2 ani ti se pare mult? Eu am o pereche de Phillips care au aproape 5 ani.

Cablu gros rezistent la smulgere, lungime nesimtita de 5m (poate fi si avantaj si dezavantaj), se aud bine si nu am avut probleme cu ele. Le-am scapat de pe masa sau de pe unitate cam des si nu au patit nimic.

Dezavantaje:

- lipsa microfon
- volumul pe fir

Posted Image

#7 OFFLINE   Five

Five

Veteran Member

• Astra Veteran
  • 240 posts
  • Tara :

Posted 19 March 2011 - 11:24 AM

Sincer da mi se pare destul de mult in conditile in care ele au fost uzate zilnic . Acuma atata au tinut la mine desi eu unu ma consider o persoana destul de ordonata (ca sa nu zic foarte din motive de modestie :) ) . Am grija de lucrurile mele si totusi in aceste conditii pe mine m-au tinut doar 2 ani comparativ cu altele . Ceea ce spuneam eu este ca raportul calitate - pret este unul destul de bun si ca merita . Parerea mea . Eu unu le-am cumparat din magazin fiind un pret mai ridicat ca si de la firma online de mai sus . Acuma depinde si de noroc ca nu toate materialele cumparate pot sa fie in stare de functionare 100% . Si cu timpul chestia asta se vede .

Numai bine !
My Signature

#8 OFFLINE   GIGI LUNETISTU`

GIGI LUNETISTU`

Astra Veteran

• Astra Veteran
    • Member ID: 1,319
  • 547 posts
  • Tara :

Posted 19 March 2011 - 12:29 PM

Nu sunt bune pentru five ca nu au microfon... Five daca esti mut spune-ne, o sa luam masuri sa te afisam intr-un colt al ecranului pe webcam cand faci semne! :) :* fanu meu
My Signature
INVAT se scrie INGROSAT

Posted Image
Posted Image

#9 OFFLINE   * Nicolas *

* Nicolas *

Astra vip

• V.I.P.
    • Member ID: 1,348
  • 704 posts
  • Tara :

Posted 19 March 2011 - 12:42 PM

eu am casti Creative eu zic ca sunt destul de bunicele recomand

http://www.pcgarage.... ... g-headset/
My Signature

b_350_20_5A6C3E_383F2D_D2E1B5_2E3226.png

#10 OFFLINE   ASTRAMANIA

ASTRAMANIA

VIP

• V.I.P.
    • Member ID: 1,314
  • 959 posts
  • Tara :

Posted 19 March 2011 - 12:47 PM

Dragii mosului vedeti sa nu deviati de la idee :lol:
Aici am expus niste casti foarte ieftine dar care sunt si foarte bune, suficiente in fapt, pentru jocul de CSS. Asta era tema, restul recomandarilor sunt foarte ok insa e important sa fie pentru orice buzunar pentru ca unii jucatori chiar nu vor sa investeasca in echipament extra insa pe noi ne cam intereseaza sa exista posibilitatea comunicarii eficiente si cit mai putine microfoane care sa ne baraie la creieri. Asta a determinat listarea celor doua modele care duc cu tot cu transport la un 30-35lei, suma mai mult decit rezonabila.
My Signature

Si vis pacem, para bellum
Grupul Oficial Astramania pe Steam
Cheers to those who wish us well, and those who don't can go to hell

b_350_20_692108_381007_FFFFFF_000000.png

#11 OFFLINE   Gam3ru

Gam3ru

Astra Team

• Astra Member
    • Member ID: 1,341
  • 695 posts

Posted 01 April 2011 - 14:50 PM

Niste casti foarte bune luati-le cu incredere,iar pentru achizitionarea lor va recomand maagazinul eMAG chiar stiu ce fac+transport gratis.
SPER CA AI VAZUT TOPICUL FIVE!!! :)):)):)):))sau esti prea valoros pt asemenea casti.:D

FIVE draga ma refeream la faptu ca esti valoros ca player nu ma refeream la bani sau alte chestii.Am facut o aluzie la tn pt ca tu esti singuru player care ar fi un avantaj daca ar avea microfon si sa nu mai stea sa tasteze mereu. Succesuri
My Signature

gtrre.jpg
V-as omori pe toti sunt sigur, dar mi-e teama sa raman singur...

Old member since 2009 !

#12 OFFLINE   Five

Five

Veteran Member

• Astra Veteran
  • 240 posts
  • Tara :

Posted 01 April 2011 - 15:34 PM

Nu prea inteleg aluzia ... De ce sa ma consider valoros ? :) ... Daca tu m-ai crede ca toate "ustensilele" pe care le folosesc sunt foarte ieftine ca si pret insa uite ca mi-au folosit mai bine de 5 ani fara probleme . Majoritatea le-am luat la pret de depozit . Eu unu pun foarte mult accent pe raportu calitate-pret si chiar daca dispun de ceva mai multi bani tot ma orientez pentru ceva mai ieftin si eficient decat ceva scump (multe obiecte sunt scumpe doar datorita renumelui pe care il au = Firma ) Daca ai fi citit putin si mai sus ai fi observat ca si eu am recomandat modelul de casti pe care l-am folosit si de care am fost foarte multumit .

Imi cer scuze de Off-topic dar simteam nevoia sa raspund !
My Signature

#13 Guest__*

Guest__*
  • Guests
    • Member ID: 1,524

Posted 29 May 2011 - 20:22 PM

Castile pe care le am acum au inceput sa se deterioreze si am hotarat sa comand HS60 ! Revin cu un review cand le voi primi !

#14 Guest__*

Guest__*
  • Guests
    • Member ID: 1,416

Posted 04 June 2011 - 14:09 PM

Pana la urma am luat HS-50 sunt perfecte ! COMANDATILE CU INCREDERE !

#15 OFFLINE   D1g1TaL

D1g1TaL

Banned Member

• Banned
    • Member ID: 1,327
  • 99 posts

Posted 04 June 2011 - 21:46 PM

Pentru cei ce dispus de ceva mai mult monetar si vor niste casti excelente recomand http://www.roccat.or... ... -Kave-5-1/ le detin de ceva vreme si pot spune ca sunt excelente nu numai pentru gaming dar si pentru filme muzica orice !
My Signature
Posted Image

#16 OFFLINE   ridicol

ridicol

Astra Gaming Legion

• Members
    • Member ID: 1,428
  • 189 posts

Posted 04 June 2011 - 23:08 PM

eu am niste genius hs-04v
http://www.emag.ro/c...n--p31710024100
sunt foarte multumit de ele, foarte comfortabile pe timp indelungat, sunet exceptional, nu prea au bass din cauza fantelor mari de aerisire, dar tocmai din aceasta cauza sunt comfortabile ca nu iti sufla aer in ureche
My Signature
24 hours in a day, 24 beers in a beer case. Coincidence? I think not.

#17 OFFLINE   Deidara

Deidara

Astra Team

• Astra Member
  • 1,683 posts
  • Tara :

Posted 05 June 2011 - 11:07 AM

Daca vreti niste casti cu multi decibeli, pentru 55 de lei [link=Genius Hp 04 Live]http://www.price.ro/...ve_(31710085100)_346394.htm[/link], dezavantajul lor este ca n-au mic, dar in schimb daca mai aveti si-o placa audio bunicica puteti auzi si cartusele goale ce ating suprafata solului de la gloantele trase de adversar.

Nu stiu daca cele prin usb mai au nevoie de placa audio, poate imi iau si eu.
My Signature
Posted Image
"Our greatest glory is not in never falling, but in rising every time we fall."
"Duty is heavier than iron, yet death is lighter than a feather."
"We must embrace pain and burn it as fuel for our journey."

#18 OFFLINE   vibe (vaib)

vibe (vaib)

Astra Member

• REGISTERED
  • 97 posts

Posted 08 August 2011 - 03:26 AM

Am exact primul tip de casti expus, dar eu nu ma prea omor cu sunetul chiar daca ma vedeti cu shift, de obicei e sonorul jos, sau joc pe muzica, sau pe nimic. La maxim, imi sparg creierii cand trage awp-ul.
In putinul timp cand joc la sunet, se aude foarte bine, pe cpl mills, se aud pasii de la pisica pana la intrarea aia in B unde e copacul, foarte clar. Cel putin directia e corecta, ca e mid sau altceva, raman povesti.
Le recomand, in l4d 2 iar sunt bune pentru cine joaca, auzi zombii aia cand vin din spate si poti sa faci ceva, mai ales daca e pe expert si realism, macel rau, minim o ora pe o campanie. Se aude foarte clar si cand boomer isi prepara aromele si stii din camera va iesi, inainte sa iasa.
In concluzie merita.

#19 OFFLINE   Deidara

Deidara

Astra Team

• Astra Member
  • 1,683 posts
  • Tara :

Posted 08 August 2011 - 13:02 PM

incerca sa schimbi sunetul la awp si la restu armelor care au sunet prea puternic, dowloadeazale de pe gamebanana.com ca au cu amoortizor la unele arme
My Signature
Posted Image

#20 OFFLINE   Deidara

Deidara

Astra Team

• Astra Member
  • 1,683 posts
  • Tara :

Posted 24 August 2011 - 21:54 PM

Am fost azi la Kaufland (Sebastian) si am gasit o oferta la niste casti Power King, le-am cumparat pretul fiind de numai 16.50 lei, si pot spune ca se aud destul de bine pentru bani pe care i-am dat pe ele (105 Db), initial cica pretul lor era de 32 de lei, dar oricum cine are un Kaufland prin zona merita bani, singura problema la ele e ca nu au microfon si reglaj pe fir al volumului (ce ar putea fii oarecum un lucru bun ca ala se strica de multe ori), asa ca is bune pentru ascultat muzica, sa te joci, merg pentru o suma care zic eu e mica.
Posted Image
pe [link=okazii]http://www.okazii.ro...u-.html#galerie[/link] la mana a doua e 35 de lei, cred ca ma duc sa imi mai iau o pereche, au si jack-ul acela aurit in pachet
My Signature
Posted Image