Jump to content

Photo

Magazin online produse pentru animale

Magazin online produse pentru

• Please log in to reply
14 replies to this topic

#1 OFFLINE   just_tequila

just_tequila

VIP

• Administrators
    • Member ID: 2,533
  • 505 posts
  • Tara :

Posted 18 March 2015 - 21:31 PM

Pentru toti iubitorii de animale, am deschis un magazin online cu tot felul de accesorii pentru ele. Pentru moment, suntem axati pe caini si pisici. Insa, miscam deja si spre pasari si acvaristica.

Magazinul preferat al animalelor.

• AmBiTiOn and KaRmA like this
My Signature

7_logo1.png

#2 OFFLINE   gelu

gelu

Astra Member

• Astra Member
    • Member ID: 1,535
  • 939 posts
  • Tara :

Posted 18 March 2015 - 21:44 PM

toate costa 0.00 ?

#3 OFFLINE   Savag3

Savag3

Banned

• Banned
    • Member ID: 1,744
  • 1,339 posts
  • Tara :

Posted 18 March 2015 - 22:11 PM

stii ca daca iti comanda lumea cu pretul ala de 0 esti obligat sa onorezi comenzile nu?

Iti sugerez sa le faci invizibile.

My Signature

stamp_banned_25942476.jpg

#4 OFFLINE   just_tequila

just_tequila

VIP

• Administrators
  • 505 posts
  • Tara :

Posted 18 March 2015 - 22:35 PM

Nu, sunt puse la 0 pentru ca oricum nu se poate cumpara daca nu se face selectia corecta; este obligatorie selectarea cel putin a codului si a marimii produsului. Pretul e pus psihologic :).

My Signature

7_logo1.png

#5 OFFLINE   Savag3

Savag3

Banned

• Banned
    • Member ID: 1,744
  • 1,339 posts
  • Tara :

Posted 18 March 2015 - 23:02 PM

Eu lucrez la un magazin online cu hrana si accesorii de animale si iti zic sigur, ca se poate cumpara cu pret 0, treaba ta, in domeniul asta oportunistii vin de unde nu te astepti. Pe urma te vei trezi cu plangeri de la ANPC.

My Signature

#6 OFFLINE   just_tequila

just_tequila

VIP

• Administrators
  • 505 posts
  • Tara :

Posted 19 March 2015 - 08:43 AM

Savage, ia fa un pustiu de bine si adauga-ma pe un skype: Stone.

My Signature

7_logo1.png

#7 OFFLINE   ηєвυηα

ηєвυηα

Naughty Biatch

• Astra Lady
    • Member ID: 2,736
  • 3,307 posts
  • Tara :

Posted 19 March 2015 - 10:50 AM

Faptul ca ai pus pret 0, si la plata e un cod+pret e aiurea, deoarece sunt mai multe preturi in bara respectiva, nu ai de unde sa stii ce comanzi. Una iti apare in poza, si poate pretul e pt un accesoriu de alta culoare, alta dimensiune.

Pe mine personal nu ma atrag astfel de chestii. Adica vreau sa cumpar, si nu stiu ce cumpar deoarece codul este ascuns, si dup-aia te trezesti cu reclamatii ca s-au comandat produse gresite. Daca tu crezi ca e o strategie de a atrage cumparatori...... well, iti urez mult succes.

Si-n plus, e cam gol, nu mancare, nu recompense.

Ah, da. Ca sa vezi pretul final, cat platesti de fapt dupa ce te apuci sa comanzi, trebuie sa ajungi in cosul tau.

In mod normal, dupa ce selectezi modelul produsului, culoarea si dimensiunea ar trebui sa ti se arate pretul final pe pagina respectiva, ca sa stii daca-l adaugi sau nu in cosul de cumparaturi.

Ma rog, este doar parerea mea.

In general fac cumparaturi online, pt caine, casa, familie si poate sunt eu obisnuita cu modul de cumparaturi, standard sa-i spunem.:)

Probabil dupa ce o sa bagi mai multe produse va fi altceva.

Pe parte de design, ai mai putea adauga un catel frumos in stanga, unul in dreapta. Momentan designul aduce a o camera de copil, caruia ii pui un tapet cu catelusi, pisicute, oase, pasari si labute.

Imi place ideea de a arata pretul atat in EUR cat si in RON, doar ca nu stiu cat de functionala e treaba.

Stiu ca proiectul e inca in lucru. :P

My Signature
Posted Image
Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present.

#8 OFFLINE   just_tequila

just_tequila

VIP

• Administrators
  • 505 posts
  • Tara :

Posted 19 March 2015 - 12:03 PM

Sigur ca este in lucru, mai sunt multe altele de adaugat (recompensele, hrana uscata/umeda, ofertele speciale pe model pachete etc.). Si inca ma gandesc sa schimb tot template-ul. Mai am ceva similar, dar vreau mai intai sa testez local inainte de a-l pune online. Preturile in € sunt puse nu pt Romania, ci pt Germania. Am intentia sa merg si pe aceasta varianta.

Oricum, multumesc pentru critici, sunt intotdeauna binevenite. Cu cat mai multe critici, cu atat mai bine.

• AmBiTiOn likes this
My Signature

7_logo1.png

#9 OFFLINE   oPeNMinD

oPeNMinD

Astra Member

• Astra Member
    • Member ID: 2,846
  • 143 posts
  • Tara :

Donator

Posted 19 March 2015 - 12:56 PM

Salut,

M-am uitat 2 minute pe site-ul tau si am intalnit cateva probleme, unele mai mici, altele mai mari, unele de estetica altele legate de usurinta folosirii site-ului.

Probleme cu paginile :

http://hammiau.ro/in...heckout/voucher

http://hammiau.ro/ca...image/cartx.png

http://hammiau.ro/ca...ine-bottom1.png

Mici probleme :

- In partea de sus ( Header ) ai cont nou si logare. Pe langa faptul ca sunt cu litere mici, sunt inversate :) Cand apesi pe cont nou te duce pe partea de logare si cand dai logare te duce pe cont nou.

- Ma bate grav combinatiile pe care le pot face pentru anumite produse - ma refer ca sunt acelesi caracteristici ce le pot alege fara sens. La Pat Lux pot alege Cod patut lux: 45753 care este verde ... asta e singura varianta. Si mai jos pot alege din nou modelul .. si aleg 45750 .. care este negru. Si mai jos am culoarea .... si aleg roz :) Deci ce cumpar pana la urma ?

* http://hammiau.ro/in...t&product_id=81

* http://hammiau.ro/in...t&product_id=75

* http://hammiau.ro/in...t&product_id=74

- Nu ai descriere la coduri pentru produsul :
* http://hammiau.ro/in...t&product_id=73

- Lipseste spatiu intre suma si moneda in care e setat : Preţ: 0,00€ sau Preţ: RON0,00. Problema este peste tot.. unde ai cifra si moneda.

- Background-ul la cosul tau, in dreapta meniului, nu se muleaza dupa dimensiunea textului. Daca adaugi in cos, textul se mareste pentru apar costul si cate bucati.. si nu se intelege, textul e alb, nu are background sub - ex : 5 produs(e) - RON12345

- Pagina Despre Noi - goala

- Pagina Livrare - goala

- Pagina Politica Privata - goala

- Pagina Termeni si Conditii - goala

- Nu mi place tema deloc - dar asta e parerea mea.

- Partea cu 0.00 iti pate creea multe probleme.

Presupun ca pe majoritatea le stiai, daca nu sper sa te ajute.

Btw, nu am animalute, deci nu o sa fiu client :)

Spor,

oPeNMinD.

#10 OFFLINE   just_tequila

just_tequila

VIP

• Administrators
  • 505 posts
  • Tara :

Posted 20 March 2015 - 13:02 PM

Ok, e timpul sa trecem la chestii profesionale.

Multumesc celor care au avut curajul sa-si expuna parerile!

Voi reveni cand voi avea totul facut la un cu totul alt nivel (pro).

My Signature

7_logo1.png

#11 OFFLINE   just_tequila

just_tequila

VIP

• Administrators
  • 505 posts
  • Tara :

Posted 14 June 2016 - 11:59 AM

Si am revenit. Totul e functional 100% (avem deja cateva comenzi finalizate). Versiune de soft romanesc, pentru piata romaneasca. Nu m-ar deranja (multam fain anticipat) sa-mi dati neste like-uri (FB) :P.

In curand (probabil anul viitor), extractoare de capuse facute personal (de mine).

PETIA

• ηєвυηα likes this
My Signature

7_logo1.png

#12 OFFLINE   Hipsy ♥ Absinth

Hipsy ♥ Absinth

Munca-i frumoasa ca femeia, evident la varsta a 3-a.

• Astra Member
    • Member ID: 1,921
  • 795 posts
  • Tara :

Donator

Posted 14 June 2016 - 13:21 PM

Hai cu Like pe pag de Fb! Mult succes! :)
My Signature

->My Steam Profile<-
tumblr_nklukmrP6H1s9gailo2_500.gif
"Se zice: Tot ce-i bun tre' să vină de afară, Tot ce e de la noi e de căcat şi tre' să moară"

http://coub.com/view/a2yas

#13 OFFLINE   ηєвυηα

ηєвυηα

Naughty Biatch

• Astra Lady
    • Member ID: 2,736
  • 3,307 posts
  • Tara :

Posted 14 June 2016 - 18:32 PM

Interesanta pagina, just. Imi place.

Dar nu am gasit informatii cu privire la livrare. Care este metoda de livrare? :smile:

Pentru cineva care ar vrea sa cumpere o hainuta pentru un catel.. ar ajuta eventual o functie de afisare/filtrare si dupa dimensiuni disponibile. Dar asta probabil cand or fi mai multe modele.

Astfel incat sa nu vezi 1 model de 4-5 ori doar pt ca-ti arata fiecare dimensiune :smile:

My Signature
Posted Image
Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present.

#14 OFFLINE   just_tequila

just_tequila

VIP

• Administrators
  • 505 posts
  • Tara :

Posted 14 June 2016 - 19:44 PM

Multumesc nebuno :P. Chiar nu m-am gandit la cehstia cu modalitatile de livrare (erau deja trecute la Termeni si Conditii). Am adaugat o caseta chiar in josul paginii. 

Mai sunt cateva chestii de pus la punct. Step by step ... cum ar spune Raducioiu: "come si dici la voi la rumania"  :lol:  :lol:

• r __ likes this
My Signature

7_logo1.png

#15 OFFLINE   just_tequila

just_tequila

VIP

• Administrators
  • 505 posts
  • Tara :

Posted 14 June 2016 - 19:46 PM

Offtopic: imi rupe okii poza aia "Banned"  :twisted:  :twisted: