Jump to content

Photo

Info about old and new bans

• This topic is locked This topic is locked
19 replies to this topic

#1 OFFLINE   Ktta

Ktta

Old Boys

• Moderator Global
    • Member ID: 1,315
  • 2,020 posts
  • Tara :

Posted 09 March 2017 - 18:28 PM

Salutare tuturor.

Dupa cum multi au observat, de cateva zile am revenit in comunitate.Cu mare dor, cu vina pentru ca nu am reusit acum ~4 ani sa ma mai impart intre probleme personale si comunitate, cu entusiasm sa fiu alaturi de ce mi-a fost foarte drag si cu multe alte sentimente ce putini le inteleg.

In ultimele cateva zile am stat si am observat, am intervenit doar atunci cand chiar a fost cazul. Asta in speranta ca am sa reusesc sa imi fac o idee despre ceea ce se intampla si am sa reusesc sa ma pun la curent cu noutatile. Partial am reusit dar in urmatoarea perioada am de munca si vin cu promisiunea ca am sa fac tot ce pot sa readuc ASTRAMANIA la ceea ce a fost.

Nu sunt "devil" si nici Țepeș ( desi l-as vrea reanviat pentru tara noastra :smile: ) , sunt si eu om, familist si tata, jucator si ( din pacate) old admin. As vrea sa ma uit in lista de banuri si sa le judec prin prisma regulamentului. Dar se pare ca nu pot momentan, multi admini au trecut cu vederea unele reguli iar multi jucatori au profitat de slabiciunile/bunatatea ori prietenia cu unii admini, reusind sa sara peste reguli. Eu nu am sa accept aceste lucruri indiferent de jucator/cunostinte/etc. Poti sa fi "ruda" lui wick, ai calcat stramb, te-am ars. Spun asta pentru ca stiu ca wick nu i-a partea nimanui.( atentie: pct)

Am o mica lista cu jucatori ce au 5-6 banuri si conform regulamentului trebuiau banati, dar nefiind draq' si nici tepes, am ales sa le dau inca o sansa sa arate ca vor sa joace aici si ca le pasa de aceasta comunitate. Lista arata asa:

makaveli, a avut 5 banuri, i-am sters 2.

jimmy, a avut 5 banuri, i-am sters 2.

Adi Raiciu, a vut 5 banuri, i-am sters unul deoarece un ban a fost de owner si apoi a calcat pe bec de inca doua ori.

Elder, a avut 6 banuri, i-am sters 3

Gu@rdi@n, a avut 5 banuri, i-am sters 1.

Prtnd, a avut 6 banuri, i-am sters 2. ii stergeam 3 dar vazandu-l pe server in ultimele zile, nu mi-a placut atitudinea lui.

Gabriel#, a avut 5 banuri, i-am sters 1

De azi inainte, in momentul in care ai 5 banuri, indiferent de motivul si marimea lor, urmeaza ban permanent pe server si forum fara drept de replica. In momentul in care ti se da atatea sanse iar pe tine te doare in "spate" de bunavointa noastra, de starea de spirit de pe server, de regulament si de admini, inseamna ca nu ai ce cauta aici.

Mare Atentie atunci cand sunteti pe server. Injuriile or sa fie pedepsite instant. La fel galagia inutila, spamul si mai ales modul de adresare catre admini. Vezi un codat,esti injurat, primesti TA/TK de la un coechipier ori ai altceva de spus. Transmiti scurt si clar catre admin chat cu comanda "U@ mesaj" fara sa repeti de N' ori, fara majuscule ori tipat pe server/admini.

In momentul in care tipi la admini iti pierzi prezumtia de "nevinovat" in fata adminilor mai mari. Daca ai o reclamatie la adresa oricarui admin, bine intemeiata, sunt de gasit pe steam in fiecare zi, oricine vrea sa ajunga la wick o sa trebuiasca mai intai sa vorbeasca cu mine. Vedem dovezi, analizam loguri si decidem.

Pentru ca am revenit de curand in comunitate, dupa o lunga absenta, pot sa fiu obiectiv. sa judec atat jucatori cat si adminii la rece. Sper ca pana ce am sa leg noi prietenii atat cu unuii cat si cu altii, sa reusesc sa curat comunitatea de persoanele cu influenta "negativa".

Spor la fraguri si fiti cuminti ca imi e dor de sm_ban :smile:

• Five, ingineru, serialmapper and 33 others like this
My Signature
When one angel cries, one Archangel standshe stands with worry, but with determinationTo stop that evil, who leaves us in dismay.
Vengeance Will Be Mine

#2 OFFLINE   Blackjack

Blackjack

Addict

• Astra Member
    • Member ID: 1,515
  • 1,591 posts
  • Tara :

Posted 10 March 2017 - 00:31 AM

Bine ai revenit Ktta

• Ktta likes this
My Signature

Susținător al campaniei CSPlayer fără coduri!

65_1002.png

#3 OFFLINE   Ktta

Ktta

Old Boys

• Moderator Global
  • 2,020 posts
  • Tara :

Posted 10 March 2017 - 00:37 AM

bine v-am regasit :bigone:

• Stavros and sVen like this
My Signature
When one angel cries, one Archangel standshe stands with worry, but with determinationTo stop that evil, who leaves us in dismay.
Vengeance Will Be Mine

#4 OFFLINE   Hipsy ♥ Absinth

Hipsy ♥ Absinth

Munca-i frumoasa ca femeia, evident la varsta a 3-a.

• Astra Member
    • Member ID: 1,921
  • 795 posts
  • Tara :

Donator

Posted 10 March 2017 - 00:52 AM

:Welcome: -BACK! 

• Ktta likes this
My Signature

->My Steam Profile<-
tumblr_nklukmrP6H1s9gailo2_500.gif
"Se zice: Tot ce-i bun tre' să vină de afară, Tot ce e de la noi e de căcat şi tre' să moară"

http://coub.com/view/a2yas

#5 OFFLINE   sVen

sVen

Astra Elite Team

• Astra-Elite Team
    • Member ID: 3,527
  • 243 posts
  • Tara :

Posted 10 March 2017 - 01:04 AM

Buna asta cu "Spor la fraguri si fiti cuminti ca imi e dor de sm_ban"   :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol: 

Si bine ai revenit :*

My Signature

Posted Image

#6 OFFLINE   Makaveli

Makaveli

Astra Member

• Banned
    • Member ID: 3,481
  • 70 posts
  • Tara :

Posted 10 March 2017 - 01:16 AM

Buna initiativa , iti multumesc Ktta !  Un pic de atentie la admini ca unii dau banuri de 10 min pe motive aiurea(gen mi-a zis cineva ca l-ai facut nesimtit ) ,unii nici nu au cont pe forum , suferim noi jucatorii si luam ban permanent.Daca vrei sa fii corect , fii atent la toate detaliile.

#7 OFFLINE   Katana

Katana

Members

• Astra Member
    • Member ID: 2,106
  • 956 posts
  • Tara :

Posted 10 March 2017 - 02:42 AM

Imi place de mor la uni le stergi 3 la uni 1 smekerie nu vreau sa fac iar tam tam dar nu iti merge socotitoarea sau iti merge doar la uni, de ex sunt banuri prin cei enumerati de tine si de 4-5 ani una e sa gresesti toti gresim si alta sa continui in prostie , ma refer la care nu au capat .Lasand astea deoparte pentru momentul oportun bine ai revenit pensionare

My Signature

I am the one .Don't weigh a ton. Don't need a gun to get respect upon the street

#8 OFFLINE   Ktta

Ktta

Old Boys

• Moderator Global
  • 2,020 posts
  • Tara :

Posted 10 March 2017 - 09:10 AM

Numarul banurilor sterse a depins in primul rand de lungimea lor. Am sters ce era cu 10-30 minute si am incercat sa pastrez o varietate de motive. Adica am sters si ce era duplicat la reason. Asta ca data viitoare sa gasesc toate informatile necesare.
Sti ca la faza ai ai fost ceva de genu: pai capra vecinului de ce e mai grasa? :))

Incepand de ieri a fost reintrodusa si comanda de mute permanent. Cu asta sper sa limitam acele banuri de 10 minute.
  • Hipsy ♥ Absinth, robert_x25, GFY*JuMaiO and 9 others like this
My Signature
Vengeance Will Be Mine

#9 OFFLINE   ingineru

ingineru

Astra Elite Team

• Astra-Elite Team
    • Member ID: 1,355
  • 1,202 posts
  • Tara :

Posted 10 March 2017 - 10:53 AM

Dupa ce va sterge din ele tot nemultumiti sunteti?   Te pup Nenea Ktta! 

• Ktta, kYnetYk, Hipsy ♥ Absinth and 7 others like this
My Signature
Posted Image

#10 OFFLINE   m@ryo tiger

m@ryo tiger

Astra Team

• Astra Member
    • Member ID: 2,876
  • 408 posts
  • Tara :

Posted 10 March 2017 - 19:14 PM

:Welcome: Ktta  :)

• Ktta likes this
My Signature

510_1002.png

#11 OFFLINE   robert_x25

robert_x25

Admin jR

• Helper Cs-Go
    • Member ID: 2,304
  • 1,218 posts
  • Tara :

Posted 10 March 2017 - 19:29 PM

:Welcome:

• Ktta likes this
My Signature

506_1002.png

#12 OFFLINE   ● ☆ Hunter ☆ ●

● ☆ Hunter ☆ ●

Member

• Astra Member
    • Member ID: 3,597
  • 144 posts
  • Tara :

Donator

Posted 10 March 2017 - 20:37 PM

:Welcome:

• Ktta likes this

#13 OFFLINE   Gabriel#

Gabriel#

Veteran Member

• V.I.P.
    • Member ID: 2,385
  • 224 posts
  • Tara :

Donator

Posted 13 March 2017 - 10:09 AM

Multumesc pentru clementa. As fi ipocrit sa spun ca sunt usa de biserica dar sunt impacat cu doar 5 banuri in 4 ani de zile pe astra. 

Imi pare rau doar de ala de 3 zile cand am uitat ca am voice enabled si am injurat in direct...

• Ktta, kYnetYk and r __ like this
My Signature
Posted Image

#14 OFFLINE   DOri

DOri

Admin Astramania

• Sentry Cs-Go
    • Member ID: 2,954
  • 1,667 posts
  • Tara :

Donator

Posted 13 March 2017 - 10:22 AM

Bine ai revenit Ktta 😀😀😀
  • Ktta likes this
My Signature
Posted Image
Posted Image

#15 OFFLINE   T.2009

T.2009

Astra Team

• Astra Member
    • Member ID: 1,352
  • 496 posts
  • Tara :

Posted 13 March 2017 - 13:17 PM

Bine ai revenit Ktta  :thumb: 

• Ktta likes this

#16 OFFLINE   KamikazeMoFo

KamikazeMoFo

admin

• Sentry Cs-Go
    • Member ID: 3,326
  • 409 posts
  • Tara :

Posted 13 March 2017 - 15:08 PM

Comanda de mute permanent e cea mai buna inventie de la roata incoa. Abia astept sa ma reintorc pe server si sa am asa ceva la indemana :)

• Ktta and Spor like this
My Signature

Nub plimbaret. Export pitici creti in Ucraina :grin:

491_1002.png

#17 OFFLINE   dwF

dwF

Astra ELITE

• Astra-Elite Team
    • Member ID: 2,036
  • 150 posts
  • Tara :

Donator

Posted 14 March 2017 - 11:58 AM

Salutare tuturor.

Dupa cum multi au observat, de cateva zile am revenit in comunitate.Cu mare dor, cu vina pentru ca nu am reusit acum ~4 ani sa ma mai impart intre probleme personale si comunitate, cu entusiasm sa fiu alaturi de ce mi-a fost foarte drag si cu multe alte sentimente ce putini le inteleg.

In ultimele cateva zile am stat si am observat, am intervenit doar atunci cand chiar a fost cazul. Asta in speranta ca am sa reusesc sa imi fac o idee despre ceea ce se intampla si am sa reusesc sa ma pun la curent cu noutatile. Partial am reusit dar in urmatoarea perioada am de munca si vin cu promisiunea ca am sa fac tot ce pot sa readuc ASTRAMANIA la ceea ce a fost.

Nu sunt "devil" si nici Țepeș ( desi l-as vrea reanviat pentru tara noastra :smile: ) , sunt si eu om, familist si tata, jucator si ( din pacate) old admin. As vrea sa ma uit in lista de banuri si sa le judec prin prisma regulamentului. Dar se pare ca nu pot momentan, multi admini au trecut cu vederea unele reguli iar multi jucatori au profitat de slabiciunile/bunatatea ori prietenia cu unii admini, reusind sa sara peste reguli. Eu nu am sa accept aceste lucruri indiferent de jucator/cunostinte/etc. Poti sa fi "ruda" lui wick, ai calcat stramb, te-am ars. Spun asta pentru ca stiu ca wick nu i-a partea nimanui.( atentie: pct)

Am o mica lista cu jucatori ce au 5-6 banuri si conform regulamentului trebuiau banati, dar nefiind draq' si nici tepes, am ales sa le dau inca o sansa sa arate ca vor sa joace aici si ca le pasa de aceasta comunitate. Lista arata asa:

makaveli, a avut 5 banuri, i-am sters 2.

jimmy, a avut 5 banuri, i-am sters 2.

Adi Raiciu, a vut 5 banuri, i-am sters unul deoarece un ban a fost de owner si apoi a calcat pe bec de inca doua ori.

Elder, a avut 6 banuri, i-am sters 3

Gu@rdi@n, a avut 5 banuri, i-am sters 1.

Prtnd, a avut 6 banuri, i-am sters 2. ii stergeam 3 dar vazandu-l pe server in ultimele zile, nu mi-a placut atitudinea lui.

Gabriel#, a avut 5 banuri, i-am sters 1

De azi inainte, in momentul in care ai 5 banuri, indiferent de motivul si marimea lor, urmeaza ban permanent pe server si forum fara drept de replica. In momentul in care ti se da atatea sanse iar pe tine te doare in "spate" de bunavointa noastra, de starea de spirit de pe server, de regulament si de admini, inseamna ca nu ai ce cauta aici.

Mare Atentie atunci cand sunteti pe server. Injuriile or sa fie pedepsite instant. La fel galagia inutila, spamul si mai ales modul de adresare catre admini. Vezi un codat,esti injurat, primesti TA/TK de la un coechipier ori ai altceva de spus. Transmiti scurt si clar catre admin chat cu comanda "U@ mesaj" fara sa repeti de N' ori, fara majuscule ori tipat pe server/admini.

In momentul in care tipi la admini iti pierzi prezumtia de "nevinovat" in fata adminilor mai mari. Daca ai o reclamatie la adresa oricarui admin, bine intemeiata, sunt de gasit pe steam in fiecare zi, oricine vrea sa ajunga la wick o sa trebuiasca mai intai sa vorbeasca cu mine. Vedem dovezi, analizam loguri si decidem.

Pentru ca am revenit de curand in comunitate, dupa o lunga absenta, pot sa fiu obiectiv. sa judec atat jucatori cat si adminii la rece. Sper ca pana ce am sa leg noi prietenii atat cu unuii cat si cu altii, sa reusesc sa curat comunitatea de persoanele cu influenta "negativa".

Spor la fraguri si fiti cuminti ca imi e dor de sm_ban :smile:

Salutare si bine ai revenit!

Profit de ocazie sa-mi arunc cu parerea. Privesc pe geam si la TV si vad tot felul de INFRACTORI (oameni care au incalcat legea/regulamentul), care au ajuns sa  ne conduca viata si tara, sens in care formulez in gand o 

injuratura la adresa sistemului, pentru  ca da drept de vot tuturor **************, pe care ii poti cumpara cu un pet de bere.  Ma scufund in  CS, dorind sa evadez din minunata viata si ce vad?!?!??Oameni, care au incalcat 

legea/regulamentul, ajunsi  pe post de persoane care aplica legea. Si este TRIST. Intai  te caci pe regulament si apoi  mi-l prezinti drept  calea de urmat?..... 

Este important ca atunci cand ai putere de decizie  sa fii clement, sa ierti, sa dai inca o sansa oamenilor, dar si mai important este sa fii respectat. Inteleg gratierea nu si amnistia:). Ai calcat pe bec, te banam, te procesam, te 

iertam, insa nu uitam si daca suntem sanatosi la cap nu te VOTAM.

Comunitatea asta e prea frumoasa ca sa lasati printre decidenti oameni care "au facut ceva"  pe ele reguli.

Sa fiti iubiti!

• Hipsy ♥ Absinth, Decebal, The Blur and 1 other like this

#18 OFFLINE   Ktta

Ktta

Old Boys

• Moderator Global
  • 2,020 posts
  • Tara :

Posted 14 March 2017 - 14:32 PM

Mesajul are logica dar cred ca principiul este gresit. Eu nu cred nici in amnisie si nici in gratiere. Privesc si eu pe geamul masinii zi de zi si vad cum se incalca legea, cum se incalca bunul simt. Uneori m-as da jos din masina si i-as da cu capul de volan. Dar la finalul zilei, cred ca fiecare incalcam legile intr-un fel. Daca ar fi sa luam legea in brate si sa dictam dupa ea, ar trebuii sa inchidem toti soferii, toti fumatorii ce isi arunca chistoacele pe unde le vin etc etc. Din fericire nu se face asa si vreau sa cred ca nici pe astramania nu este la fel. Adminii incearca sa trieze zi de zi jucatorii, am incercat sa impunem o anumita masura pentru fiecare dar ocaua nu poate fi mereu la fel oricat de mult ne dorim asta. Aceeasi chestie pentru cei pe care ii alegem ca si viitori admini. Fiecare are o pasarica la cap si este alegerea noastra daca luam persoana respectiva in consideratie. Intotdeauna apar diferite motive pentru numirea/banarea cuiva dar nu intodeauna aceste motive trebuiesc sa ajunga publice.

Am avut, avem si cu siguranta o sa mai avem admini ce in trecut au facut greseli. Unii dintre cei vechi au devenit admini chiar foarte buni, au ajutat enorm si si-au schimbat total comportamentul pe sv.

Este prima si ultima oara cand incerc sa explic deciziile administratiei.

• The Blur, ηєвυηα, DOri and 3 others like this
My Signature
Vengeance Will Be Mine

#19 OFFLINE   dwF

dwF

Astra ELITE

• Astra-Elite Team
    • Member ID: 2,036
  • 150 posts
  • Tara :

Donator

Posted 14 March 2017 - 15:33 PM

Puneti si butoane de dislike pe forum.:) sac!

• Ktta, Hipsy ♥ Absinth, r __ and 2 others like this

#20 OFFLINE   just_tequila

just_tequila

VIP

• Administrators
    • Member ID: 2,533
  • 505 posts
  • Tara :

Posted 14 March 2017 - 20:44 PM

Asta ar mai lipsi, butoane de dislike :lol:

Bine ai revenit, Ktta!

• Ktta and DOri like this