Jump to content

Photo

Laptopuri ו×

• Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 OFFLINE   Retr0

Retr0

New Member

• Members
    • Member ID: 4,058
  • 2 posts
  • Tara :

Posted 02 November 2017 - 11:17 AM

Salutare,
Sunt bolovanul Tr1cK_Sh0t si dupa 6 ani saptamana trecuta mi-a cedat laptopul vechi.
As dori la sfarsitul acestei luni sa imi cumpar unul nou ( buget in jur de 900~ 1k € ) insa am nevoie de putin ajutor in alegerea unuia sau diferentele dintre ele.
Tin sa mentionez ca laptopul il voi folosi in general pentru jocuri si facultate ( In general lol, cs:go iar ca programe Catia ).
Pana acuma m-am gandit la ASUS ROG GL553VD-FY009, ASUS ROG GL553VE-FY022 ; insa vreau sa stiu daca isi merita banutii .

Cu prietenie , Alex
  • The Blur and DOri like this

#2 OFFLINE   Spor

Spor

Admin Astramania

• Sentry Cs-Go
    • Member ID: 2,206
  • 190 posts
  • Tara :

Posted 02 November 2017 - 11:49 AM

Salut, in principiu orice laptop pe la banii aceea care are un procesor i7 din ultimele 2 generatii (Skylake, Kabylake) cu HQ in coada (sa nu fie cu U), minim 8 gb RAM, si cu placa video dedicata minim GTX 950 sau 1050 (sa NU fie AMD), sa fie cu 2 coolere, respectiv radiatoare separate procesor, chip video, pentru temperaturi bune in jocuri, in 2017 ar fi ok si un SSD + Hdd, desi modele astea, majoritatea suporta si M2, display Full HD cu panou IPS (pentru culori si unghiuri de vizualizare bune. Ca si marci, pentru modele de gaming in banii aceea recomand Lenovo, Dell, Acer si eventual ASUS seria ROG, NU recomand HP, ASUS (ce nu e ROG), dupa ce vezi sa contina minim specificatiile mentionate, alegi laptopul in functie de preferinte (culoari, materiale, iluminare tastatura etc.). Eu detin si un laptop Lenovo Y710 cam cu acelasi specificatii si merge perfect, cu temperaturi bune si fara probleme. Daca ai nevoie de vreun model exact sa ma contactezi in PM si vedem ce oferte sunt la magazinele online serioase.

• The Blur likes this

#3 OFFLINE   Retr0

Retr0

New Member

• Members
    • Member ID: 4,058
  • 2 posts
  • Tara :

Posted 04 November 2017 - 04:51 AM

Ummm puteti da T\C ( parca asa se scria ), multumesc Spor de ajutor ^^.