Jump to content

Photo

Cumpar Laptop Notebook 10"

Laptop Notebook minipc

• Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 ONLINE   Wicked

Wicked

Owner Founder

• Administrators
    • Member ID: 1,313
  • 3,840 posts
  • Tara :

Posted 07 December 2017 - 11:01 PM

Cumpar Laptop Notebook 10" sa tina bateria macar 2 ore 2gb ram hdd nu conteaza capacitatea ,incarcator functional .

Al cumpar pentru un proiect , nu o sa-l folosesc intens dar sa poate functiona , nu conteaza cat de bine arata, sa fie functional .

Ideal ar fi fost un model mai vechi care sa aiba si serial port ,cu macar 2-3 usb !!

Pretul este de 200 lei maxim plus transportul .

Cine are unu si vrea sa scape de el astept ofertele aici sau Pm !
My Signature

SUSTINATOR AL CAMPANIEI CSplayer FARA CODURI!
http://www.astramania.ro

102_201.png

wolf.png

#2 OFFLINE   tenegabi

tenegabi

New Member

• Members
    • Member ID: 3,291
  • 2 posts
  • Tara :

Posted 05 January 2018 - 08:43 AM

Am eu un laptop, are 2 usb-uri, nu are serial, bateria ține între 2/3 ore, alimentatorul este funcțional, are sistemul de operare windows 7 , se mișcă destul de greu. Dacă ești de acord să mă ajuți cu câteva lucruri, îl ofer gratuit. Mă găsești în Ploiești, sau îl pot trimite și în țară. Vorbim.

#3 ONLINE   Wicked

Wicked

Owner Founder

• Administrators
  • 3,840 posts
  • Tara :

Posted 05 January 2018 - 10:08 AM

Am eu un laptop, are 2 usb-uri, nu are serial, bateria ține între 2/3 ore, alimentatorul este funcțional, are sistemul de operare windows 7 , se mișcă destul de greu. Dacă ești de acord să mă ajuți cu câteva lucruri, îl ofer gratuit. Mă găsești în Ploiești, sau îl pot trimite și în țară. Vorbim.

Dacă nu are serial nu-mi prea folosește, asa am și eu laptop destul de potent pentru ce vreau..
Multumesc!

Trimis de pe al meu ASUS_Z00AD folosind Tapatalk
My Signature

102_201.png

wolf.png

#4 OFFLINE   Spor

Spor

Admin Astramania

• Sentry Cs-Go
    • Member ID: 2,206
  • 177 posts
  • Tara :

Posted 05 January 2018 - 10:26 AM

In functie de ce e folosit, poate ar fi o varianta mai ieftina si optima cu adaptor USB to Serial, unele dispozitive gen casa de marcat, imprimanta, DVR merg, daca e pentru switch-uri sau echipamente industriale, recomand port dedicat.

#5 OFFLINE   dani/xYz

dani/xYz

Member

• Astra Member
    • Member ID: 2,184
  • 153 posts
  • Tara :

Posted 16 January 2018 - 08:50 PM

Din pacate la acest diplay cam gasesti doar netbook-uri si astea chiar nu au rs232, in acest buget gasesti doar un "cazan" cu ecran mai mare si care are port serial.In functie de aplicatie folosita pt. seriala poti utiliza ce a zis Spor, un adaptor, dar daca apicatia "discuta" doar cu un UART fizic ci nu unul virtual, nu poti folosi adaptor.

#6 ONLINE   Wicked

Wicked

Owner Founder

• Administrators
  • 3,840 posts
  • Tara :

Posted 16 January 2018 - 09:59 PM

Este vorba de niste scrieri  eprom  , long cooding ... trebuie strict fizic... , ma chinui cun jaf de calc (desktop cu prot serial)  ma car cu el dupa mine al alimentez la 12v prin inverter , cu monitor cu kkt.

Am renuntat la idee !!

Multumesc !!

My Signature

102_201.png

wolf.png