Jump to content

Photo

Probleme Mouse

• Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 OFFLINE   R3aL

R3aL

Astra Member

• Members
    • Member ID: 1,681
  • 7 posts

Posted 3 weeks ago

Salut.Recent am cumparat un laptop acer nitro cu ryzen5  , iar mousul a inceput sa faca probleme cand joc css sau cs:go . In timpul jocului fara sa il ating incepe sa se intoarca 180 grade la stanga , este enervant deoarece daca se intampla in timp ce trag in cineva tinta se duce incet spre stanga si nu il pot nimeri. Agit putin mousul si probleme dispare cateva minute, dupa cere se intoarce si tot asa. Alta probleme este ca incepe sa traga fara sa apas butonul, care din nou problema ca imi lovesc colegii si le scad din viata fara sa vreau sau sa ating butonul la mouse. Am incercat 3 mousuri diferite si probleme persista. In windows la mouse am pointer speed 6 si am dezactivat enhanced pointer precizion. in cs:go la mouse sensivity am 2.3 raw input on si acceleration off.   am incercat si cu ele on si off si sensivitate mare sau mai mica si tot la fel, mousul parca e posedat la fiecare 1-2 min.  Am schimbat si mousepadul si tot nimic. Please Help.

#2 OFFLINE   Wicked

Wicked

Owner Founder

• Administrators
    • Member ID: 1,313
  • 3,877 posts
  • Tara :

Posted 3 weeks ago

Pentru inceput incearca sa reinstalezi driverele pt usb daca gasesti pe pagina oficiala , Chipset Driver ,  sau chiar si un update de bios daca exista ...

Eu as reinstala si driverul video  ,unninstal  sters  tot despre driverul video apoi pus din nou ...

My Signature

SUSTINATOR AL CAMPANIEI CSplayer FARA CODURI!
http://www.astramania.ro

102_1002.png

wolf.png

#3 OFFLINE   DOri

DOri

Admin Astramania

• Sentry Cs-Go
    • Member ID: 2,954
  • 961 posts
  • Tara :

Donator

Posted 3 weeks ago

Dacă ti se întoarce mousul la 18 grade aia inseamna ca ii de la aim setat pe cap 😂😂
Glumeam, instalează driverele inca o data ptr usb cum a spus si Wicked mai sus..
My Signature

b_560_95_1.png
48_1002.png

#4 OFFLINE   ηєвυηα

ηєвυηα

Grammar Nazi

• Moderator Global
    • Member ID: 2,736
  • 2,580 posts
  • Tara :

Posted 3 weeks ago

Am avut şi eu ceva asemănător, făceam piruete, să zic aşa, mă învârteam într-una, dar spre dreapta :D la mine s-a rezolvat cu o reinstalare de driver

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
My Signature
Posted Image
Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present.

#5 OFFLINE   Hipsy ♥ Absinth

Hipsy ♥ Absinth

Munca-i frumoasa ca femeia, evident la varsta a 3-a.

• Astra Member
    • Member ID: 1,921
  • 747 posts
  • Tara :

Donator

Posted 3 weeks ago

Vezi sa nu fie din cauza touch ped'ului, cand joci cs go dezactiveaza-l eu am patit ceva asemanator si am dezactivat pad ul.

My Signature

->My Steam Profile<-
tumblr_nklukmrP6H1s9gailo2_500.gif
"Se zice: Tot ce-i bun tre' să vină de afară, Tot ce e de la noi e de căcat şi tre' să moară"

http://coub.com/view/a2yas

#6 OFFLINE   R3aL

R3aL

Astra Member

• Members
    • Member ID: 1,681
  • 7 posts

Posted 3 weeks ago

Am incercat cu reinstalare de drivere si tot degeaba. Am incercat si varianta lui Hipsy  si se pare ca a avut dreptate. Am dezactivat touchpadul si nu am mai avut probleme , cel putin pana acum. (nu am mai facut team kill fara sa vreau ;)  Mersi! la toti.   :minion11:

#7 OFFLINE   DOri

DOri

Admin Astramania

• Sentry Cs-Go
    • Member ID: 2,954
  • 961 posts
  • Tara :

Donator

Posted 3 weeks ago

Ai grija la T.A ca vine slay-ul😂😂
My Signature

b_560_95_1.png