Jump to content

Photo

Recomndare casti

• Please log in to reply
16 replies to this topic

#1 OFFLINE   zauan

zauan

Astra Member

• Astra Member
    • Member ID: 4,253
  • 22 posts
  • Tara :

Donator

Posted 12 October 2020 - 10:40 AM

Hello!

Cum cainele a vrut sa fie si el gamer si mi-a mancat castile actuale.. as vrea sa le schimb si m-ar ajuta daca imi puteti face cateva recomandari. Am trecut mai jos cam ce caut:

1. Sa fie wireless
2. Sa fie 7.1
3. Sa coste sub 600 ron

Din ce am cautat pe net, par ok castile steelseries arctis 1 si cele de la hyperx asa ca daca are cineva casti de la acesti producatori m-ar ajuta ceva feedback.

Am atasat si poze cu castile actuale si "infractorul" pentru curiosi :smile:

2ae3f4bffe9210c4434159b6fed34a05.jpgdbe004060b2944e0a37d837a65ceda40.jpg

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

• Hipsy ♥ Absinth, The Blur, SHAKA and 1 other like this

#2 OFFLINE   yAX..

yAX..

Astra Member

• Astra Member
    • Member ID: 4,298
  • 104 posts
  • Tara :

Donator

Posted 12 October 2020 - 11:33 AM

Misto infractorul :D :D . Ambele firme fac casti bune, indiferent ce alegi . Nu stiu altii , dar eu nu pot juca 7.1 cs go , e aproape imposibil , sunt sunete peste tot , nu iti dai seama daca e sus, sau jos, etc . Sunt super ok cand ma uit la filme sau muzica ,dar in joc le trec pe mufa jack.  ( Nu detin varianta wireless ) .

Spor!

#3 OFFLINE   p4nt3r4

p4nt3r4

Veteran Member

• Astra Member
    • Member ID: 3,654
  • 159 posts
  • Tara :

Posted 12 October 2020 - 11:59 AM

Dupa cate am citit eu pe net hyperX au ceva probleme varianta wireless si artic 1 sunt doar stereo eu zic sa cauti ceva de la loghitec sunt bune sau daca nu sa opezi pe steelseries. Eu am rival 650 si mai sunt momente cand se deconecteaza de la pc si se reconecteaza rpd dar nu inteleg de ce :)

My Signature

Posted Image

VAC ban record is clean

#4 OFFLINE   zauan

zauan

Astra Member

• Astra Member
  • 22 posts
  • Tara :

Donator

Posted 12 October 2020 - 13:12 PM

Logitech g533 am avut pana acum si nu am fost foarte multumit... o sa caut treaba cu wireless-ul la steelseries

Multumesc tututor pentru feedback

#5 OFFLINE   AMG

AMG

Astra Member

• Astra Member
    • Member ID: 3,288
  • 47 posts
  • Tara :

Posted 12 October 2020 - 14:12 PM

https://altex.ro/cas.../CASHXHSCFBKEM/

Le am pe astea de 1 an de zile, si pot spune ca merita. Baterie buna, sunet bun si ce e cel mai grozav, e ca si pe fir si pe wireless se aud la fel de bine. Nu sunt ele 7.1, dar sincer, cred ca stereo > 7.1. Nu am avut probleme cu ele, nici cu astea, nici cu castile anterioare, tot HyperX, doar ca erau pe fir.

Astea... si-ar mai fi Logitech PRO X, care se incadreaza in buget, doar ca nu sunt wireless. Alea wireless inca stau pe la 800-900 RON.

#6 OFFLINE   Hipsy ♥ Absinth

Hipsy ♥ Absinth

Munca-i frumoasa ca femeia, evident la varsta a 3-a.

• Astra Member
    • Member ID: 1,921
  • 827 posts
  • Tara :

Donator

Posted 12 October 2020 - 14:23 PM

Eu care ma uit sa nu dau mai mult de 200ron pe o pereche de casti iar voi vorbiti de buget de 600ron :sad:

L.E. Simpatic patrupedul! <3

• The Blur likes this
My Signature

->My Steam Profile<-
tumblr_nklukmrP6H1s9gailo2_500.gif
"Se zice: Tot ce-i bun tre' să vină de afară, Tot ce e de la noi e de căcat şi tre' să moară"

http://coub.com/view/a2yas

#7 OFFLINE   zauan

zauan

Astra Member

• Astra Member
  • 22 posts
  • Tara :

Donator

Posted 12 October 2020 - 14:49 PM

Multumesc pentru sugestii.. pana la urma m-am hotarat sa cumpar hyperx pe fir pentru gaming. Acum trebuie sa caut si casti wireless pentru munca din canapea :))

#8 OFFLINE   yAX..

yAX..

Astra Member

• Astra Member
    • Member ID: 4,298
  • 104 posts
  • Tara :

Donator

Posted 12 October 2020 - 15:03 PM

Sa imi zici si mie ce iti iei wireless pentru canapea ca vreau si eu unele pe la 200 lei ,dar nu m-am uitat la nimic pana acum :D  Acum 2 saptamani am fost pe la un prieten si primise cadou niste skullcandy wireless de se auzeau wow ,dar nu mi au placut ca nu aveau cupele atat de mari incat sa acopere toata urechea. 

#9 OFFLINE   The Blur

The Blur

Astramania

• Moderator Global
    • Member ID: 2,474
  • 2,854 posts
  • Tara :

Donator

Posted 12 October 2020 - 16:39 PM

Skullcandy in general au cupele mici..oricum fac ceva pe brandul asta. Nu mi se pare ca se aud Wow.

Simpatic cainele..asa fata de nevinovat..nu vrea sa recunoasca :))

My Signature

Posted Image

Posted Image

#10 OFFLINE   Ronney <3

Ronney <3

Astramania elite

• Astra-Elite Team
    • Member ID: 2,506
  • 857 posts
  • Tara :

Donator

Posted 12 October 2020 - 16:44 PM

https://www.amazon.c...e?ie=UTF8&psc=1 eu am astea de vreo 2 anii si sunt  foarte multumit de ele

My Signature
Posted Image

#11 OFFLINE   zauan

zauan

Astra Member

• Astra Member
  • 22 posts
  • Tara :

Donator

Posted 12 October 2020 - 17:10 PM

Pentru canapea o sa vreau ceva gen apple airpods...initial vroiam sa cumpar ceva ce pot folosi si la gaming si munca dar cred ca e mai ok sa muncesc cu niste casti mici decat cu unele de gaming. Ma prostit emagul sa cumpar si serviciul genius )) cu ocazia asta

Sa imi zici si mie ce iti iei wireless pentru canapea ca vreau si eu unele pe la 200 lei ,dar nu m-am uitat la nimic pana acum :grin: Acum 2 saptamani am fost pe la un prieten si primise cadou niste skullcandy wireless de se auzeau wow ,dar nu mi au placut ca nu aveau cupele atat de mari incat sa acopere toata urechea.

Par interesante castile astea... o sa ma uit peste reviewuri.. ca si variante, am vazut multe review-uri bune la pamuslide si cele de la oneplus

#12 OFFLINE   2fast

2fast

admin astramania

• Astra Admin
    • Member ID: 1,336
  • 2,235 posts
  • Tara :

Posted 12 October 2020 - 17:14 PM

Ai grija unde le pui , nu de alta dar sa nu-ti mai faca surprize "teroristul" ! :))))

My Signature

A gresi e omenesc, la mine e rea vointa!

#13 OFFLINE   Ka_ZeeM

Ka_ZeeM

Astra Member

• Astra Member
    • Member ID: 4,015
  • 108 posts
  • Tara :

Donator

Posted 12 October 2020 - 17:24 PM

Zauan, fa-ti si tu o lista cu ceva casti, uita-te la ceva review-uri pe net, si dupa dute intr-o reprezentanta si pune mana pe ele, vezi cum sunt, cum iti stau pe cap, cum se aud. Ca daca tot dai un ban pe ele sa stii in ce te bagi. Si daca tot esti acolo, uita-te si tu la razer Nari si Kracken poate iti plac, sunt cateva modele care au 7.1 si daca prinzi si o oferta de la vre-o reprezentanta te-ai scos.

Succes

#14 OFFLINE   AlmosT*

AlmosT*

Astramania elite

• Astra-Elite Team
    • Member ID: 4,149
  • 137 posts
  • Tara :

Donator

Posted 12 October 2020 - 18:57 PM

Eu am hyperx cloud alpha pro (stereo , cu fir) merg traznet pe cs go. Inainte am avut tot hyxperx cloud 1 si m-au tinut 4 ani...le-am dat ca s-au uzat cupele destul de tare, dar erau perfect functionale :)

My Signature

1186_701.png

Aim for the chest and pray for the rest

#15 OFFLINE   zauan

zauan

Astra Member

• Astra Member
  • 22 posts
  • Tara :

Donator

Posted 12 October 2020 - 19:23 PM

Ai grija unde le pui , nu de alta dar sa nu-ti mai faca surprize "teroristul" ! :))))

Cu toate ca avem grija sa nu ii lasam nimic de ros...el tot gaseste ceva :)) sper totusi sa nu se apuce de laptop

#16 OFFLINE   zauan

zauan

Astra Member

• Astra Member
  • 22 posts
  • Tara :

Donator

Posted 12 October 2020 - 19:24 PM

Eu am hyperx cloud alpha pro (stereo , cu fir) merg traznet pe cs go. Inainte am avut tot hyxperx cloud 1 si m-au tinut 4 ani...le-am dat ca s-au uzat cupele destul de tare, dar erau perfect functionale :)

De curiozitate.. le-ai incercat si pe linux?

#17 OFFLINE   AlmosT*

AlmosT*

Astramania elite

• Astra-Elite Team
    • Member ID: 4,149
  • 137 posts
  • Tara :

Donator

Posted 12 October 2020 - 21:16 PM

Nu :) 

My Signature