Jump to content

Photo

Servere CS:GO Astramania

• Please log in to reply
136 replies to this topic

#121 OFFLINE   becksy

becksy

New Member

• Astra Member
    • Member ID: 2,111
  • 2 posts

Posted 27 August 2013 - 07:29 AM

Vedeti ca e o problema cu serverul 2, sunt 7 din 30 si nu pot sa ma conectez, da eroare aia cu session no longer available.

la eroarea asta nu ai ce sa ii faci ca sa poti intra pe server trebuie doar schimbata harta :P

#122 OFFLINE   Bun_Om

Bun_Om

Banned Member

• Banned
    • Member ID: 2,197
  • 9 posts
  • Tara :

Posted 06 April 2014 - 20:09 PM

salut.
mi se intampla si mie aceasi lucru pe serv 1 ... culmea e ca toate celelalte servere din lista merg, doar la astramania primesc eroarea asta.

EDIT: de exista un topic pt problemele de la serverele csgo1/2 ? mai nou primesc eroarea ca harta nu corespunde (aurelia) ... unde pot posta si eu asta ??

Si nu in ultimul rand, NU POT POSTA DECAT IN 5 SUBFORUMURI ! SE POATE REZOLVA DOMNILOR MODERATORI ?

new edit: ma gandesc ca am ajuns in vreun grup cu privilegii limitate, eu fiind pe mare atata timp, ma-sa sa intre pe forumuri. doar asa se explica de ce intr-un forum phpbb (stiu si eu cu ce se mananca) nu am voie sa postez undeva. deci clar e faptul ca am ajuns intr-un grup fara privilegii.
CE TREBUIE SA FAC ?? doresc si eu sa pot posta ca orice om in toate forumurile. De preferabil si in alea ascunse dar ala e un moft :)) glumesc acum dar pe bune. ma rezolva si pe mine careva ???? eu muncesc pe mare, sunt 7-8-9 luni plecat fara acces la net. Probabil asta se va intampla iar(sa fiu trecut in grupul gresit) cand moderatorul va decide sa faca iar un "raid" sa vada care e user activ si care nu. Dar nu am ce face. Asta mi-e meseria ! Nu am cum sa accesez forumul dupa standardele unora, ci doar dupa ale mele.
Nu stiu ce sa mai zic aici in completare, dar rog un moderator sa imi spuna si mie DA sau BA ! nu e greu !

#123 OFFLINE   r __

r __

Astramania elite

• Astra-Elite Team
    • Member ID: 2,465
  • 1,881 posts
  • Tara :

Donator

Posted 04 March 2016 - 12:39 PM

04.03.2016....ora 12.30 server  csgo1.astramania.ro......picat

My Signature
Te-mpaci usor c-un prost, de stii sa-l iei
E-ascultator, docil, nu da cu tunul,
In schimb, de are tipul si idei,
Prefer, in locul prostului...nebunul

#124 OFFLINE   ηєвυηα

ηєвυηα

Naughty Biatch

• Astra Lady
    • Member ID: 2,736
  • 3,308 posts
  • Tara :

Posted 15 July 2019 - 20:31 PM

Ca sa folosesc tehnica lui Blur...

Buna,

Majoritatea care ati intrat deja pe server probabil ca ati observat deja modificarea actuala. Pentru cei care nu au intrat inca, va explicam ce s-a schimbat:

Cei morti nu vor mai putea comunca, cu cei vii, decat in primele 10 secunde. Mai exact, dupa ce ai murit, ai maxim 10 secunde sa dai info atat in scris cat si verbal, dupa care, poti doar sa comuncii cu ceilalti coechipieri morti..

Pentru ca am primit urmatoarele intrebari, am sa va si raspund:

Î: CT mort cu Tero mort se vor putea auzi intre ei?

R: NU.

Î: CT mort cu CT viu se vor putea auzi intre ei? Sau tero cu tero?

R: CT mort va putea auzi mereu CT viu. CT viu va putea auzi CT mort doar in primele 10 secunde dupa ce a murit. Drept urmare, dupa ce ati murit, timp de 10 secunde mai puteti da info echipei voastre. La fel se aplica si la tero!

Va rugam ca pe aceasta cale, dupa ce ati murit, si chiar si dupa cele 10 secunde, sa NU faceti abuz de chat scris/verbal, in continuare se va pedepsi conform regulamentului. 

Incercat sa dati info dupa ce ati murit. Momentan e setat pe 10 secunde, ca sa va obisnuiti cu ideea, pe parcurs, se va scadea la 5-7 secunde. N-aveti decat sa va plangeti in casa, dupa ce muriti dati info si ajutati-va echipa cu informatii utile.

Daca mai aveti nelamuriri pe tema asta, va stam la dispozitie cu lamuriri. 

Majoritatea am vazut ca sunteti incantati de implementare, stim ca mereu vor fi cativa codasi, dar va veti obisnui si voi :)

• m@ryo tiger, Hygge, Andrat3 and 5 others like this
My Signature
Posted Image
Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present.

#125 OFFLINE   DOri

DOri

Admin Astramania

• Sentry Cs-Go
    • Member ID: 2,954
  • 1,667 posts
  • Tara :

Donator

Posted 16 July 2019 - 08:41 AM

Este bun pluginu ,nu mai trebe sa isi ieie toata echipa mute din cauza ca faceți spam mic ca sa poată juca si jucătorii care au mai rămas în viața,se pot juca liniștiți, e bine ca o sa va puteti concentra mai mult pe joc ,asa nu mai auziți pe nimeni doar pe cei rămași în viață.
Bună ideea., o zi bună.
  • m@ryo tiger, Hygge, _P@ul_ and 2 others like this
My Signature
Posted Image
Posted Image

#126 OFFLINE   LeeCHRiSTMAS

LeeCHRiSTMAS

SPAMMER !!

• Designer Astramania
    • Member ID: 4,129
  • 335 posts
  • Tara :

Posted 16 July 2019 - 09:07 AM

Este o idee buna, din cauza ca mai sunt care fac glume/se cearta sau mai stiu eu ce pe chat, in felul asta cei ramasi in viata isi pot vedea de joc in continuare! Felicitari! >:D<

• DOri likes this
My Signature

xunnNjT.png

252_1101.png

tumblr_p4nzskq0v21v6w3juo2_500.gif

#127 OFFLINE   Blackjack

Blackjack

Addict

• Astra Member
    • Member ID: 1,515
  • 1,591 posts
  • Tara :

Posted 17 July 2019 - 15:33 PM

In sfarsit.. ma reapuc de cs :))

My Signature

Susținător al campaniei CSPlayer fără coduri!

65_1002.png

#128 OFFLINE   ticuul

ticuul

Astra Member

• Astra Member
    • Member ID: 3,665
  • 110 posts
  • Tara :

Donator

Posted 18 July 2019 - 10:36 AM

Buna idee cu microfonul, poate asa ma reintorc si eu la voice_enable 1, dar nu se poate face ca scrisu sa ramana si dupa ce mori? Se intampla de multe ori sa trebuiasca sa dai un info dupa cele 10 secunde si nu mai poti da in nici un fel. Nu cred ca scrisul va deranja asa tare, mai ales ca 90% din server foloseste doar mic'ul.

• dani/xYz, The Blur, ηєвυηα and 1 other like this
My Signature

Ca sa intelegi ca esti prost, trebuie totusi sa-ti mearga mintea.

#129 ONLINE   SHAKA

SHAKA

#AstraTeam

• Moderator Global
    • Member ID: 2,766
  • 862 posts
  • Tara :

Posted 18 July 2019 - 12:24 PM

Comenzile sunt proiectate pentru a avea efect asupra comunicatiilor de orice fel, atat vocale cat si scrise. Nu avem cum sa le separam.

Ele vin asa by default, de la valve. :)

• The Blur and ticuul like this
My Signature

7em3tdA.gif

216_602.png

#130 OFFLINE   ηєвυηα

ηєвυηα

Naughty Biatch

• Astra Lady
    • Member ID: 2,736
  • 3,308 posts
  • Tara :

Posted 18 July 2019 - 13:28 PM

Buna idee cu microfonul, poate asa ma reintorc si eu la voice_enable 1, dar nu se poate face ca scrisu sa ramana si dupa ce mori? Se intampla de multe ori sa trebuiasca sa dai un info dupa cele 10 secunde si nu mai poti da in nici un fel. Nu cred ca scrisul va deranja asa tare, mai ales ca 90% din server foloseste doar mic'ul.

Cum a zis și Shaka, momentan așa-s comenzile făcute by default de la valve, dar pe parcurs ne vom mai interesa pentru varianta de scris pentru că și noi ne-am gândit la asta. Când și dacă va apărea vreo metodă prin care se va putea face vreo separare, se va regăsi și pe server :)

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
  • The Blur and Tep like this
My Signature
Posted Image
Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present.

#131 OFFLINE   2fast

2fast

admin astramania

• Astra Admin
    • Member ID: 1,336
  • 2,164 posts
  • Tara :

Posted 18 July 2019 - 16:15 PM

Scrisul in chat îl vede cam 20% din jucatori , așa ca nu cred ca ar ajuta chiar daca ar funcționa!!
  • The Blur likes this
My Signature

uapdolb738d.png

#132 OFFLINE   DOri

DOri

Admin Astramania

• Sentry Cs-Go
  • 1,667 posts
  • Tara :

Donator

Posted 18 July 2019 - 16:23 PM

Eu zic ca sa rămână așa cum este ,ca daca ar putea sa scrie ar fi spam chat ,si sa lăsăm asa sa se concentreze mai mult pe joc, daca le oferim ocazia asta atunci cei in viata vor fi distrasi de chat si nu vom rezolva nimica..
My Signature
Posted Image
Posted Image

#133 OFFLINE   Tep

Tep

Veteran Member

• Astra-Elite Team
    • Member ID: 3,464
  • 272 posts
  • Tara :

Donator

Posted 18 July 2019 - 16:29 PM

Lasa prostiile Dori cu spam chat...daca era sa fie spam chat era si inainte...plus ca scrisul nu deranjeaza atata timp cat nu scrii postii.Cum a zis si nebuna, daca se va putea pe viitor sa sa poate da info scris, ar fi si mai bine, momentan e bine si asa, Multumim pt plugin, acum se poate juca linistit. Peace my friends!

• Gabriel#, moosetache, The Blur and 3 others like this

#134 OFFLINE   DOri

DOri

Admin Astramania

• Sentry Cs-Go
  • 1,667 posts
  • Tara :

Donator

Posted 18 July 2019 - 16:51 PM

Dacă prinzi 2 ca trotinel nu mai faci față, la cat spam face unu ca trotinel ,la aia ma refeream..
  • _P@ul_ likes this
My Signature
Posted Image
Posted Image

#135 OFFLINE   The Blur

The Blur

Astramania

• Moderator Global
    • Member ID: 2,474
  • 2,728 posts
  • Tara :

Donator

Posted 18 July 2019 - 18:24 PM

Dacă prinzi 2 ca trotinel nu mai faci față, la cat spam face unu ca trotinel ,la aia ma refeream..

Cu un gag se rezolva ;)

• ηєвυηα, m@ryo tiger, Tep and 1 other like this
My Signature

Posted Image

Posted Image

#136 ONLINE   SHAKA

SHAKA

#AstraTeam

• Moderator Global
    • Member ID: 2,766
  • 862 posts
  • Tara :

Posted 30 July 2019 - 21:45 PM

Ca sa folosesc tehnica lui Blur...

Buna,

Majoritatea care ati intrat deja pe server probabil ca ati observat deja modificarea actuala. Pentru cei care nu au intrat inca, va explicam ce s-a schimbat:

Cei morti nu vor mai putea comunca, cu cei vii, decat in primele 10 secunde. Mai exact, dupa ce ai murit, ai maxim 10 secunde sa dai info atat in scris cat si verbal, dupa care, poti doar sa comuncii cu ceilalti coechipieri morti..

Pentru ca am primit urmatoarele intrebari, am sa va si raspund:

Î: CT mort cu Tero mort se vor putea auzi intre ei?

R: NU.

Î: CT mort cu CT viu se vor putea auzi intre ei? Sau tero cu tero?

R: CT mort va putea auzi mereu CT viu. CT viu va putea auzi CT mort doar in primele 10 secunde dupa ce a murit. Drept urmare, dupa ce ati murit, timp de 10 secunde mai puteti da info echipei voastre. La fel se aplica si la tero!

Va rugam ca pe aceasta cale, dupa ce ati murit, si chiar si dupa cele 10 secunde, sa NU faceti abuz de chat scris/verbal, in continuare se va pedepsi conform regulamentului. 

Incercat sa dati info dupa ce ati murit. Momentan e setat pe 10 secunde, ca sa va obisnuiti cu ideea, pe parcurs, se va scadea la 5-7 secunde. N-aveti decat sa va plangeti in casa, dupa ce muriti dati info si ajutati-va echipa cu informatii utile.

Daca mai aveti nelamuriri pe tema asta, va stam la dispozitie cu lamuriri. 

Majoritatea am vazut ca sunteti incantati de implementare, stim ca mereu vor fi cativa codasi, dar va veti obisnui si voi :smile:

UPDATE:

Cu putin ajutor, am reusit sa facem posibila comunicarea in scris chiar si dupa cele 10 secunde alocate pentru info. :smile:

Deci, dupa ce muriti, aveti 10 secunde la dispozitie sa comunicati VOCAL cu cei vii si comunicarea in SCRIS va fi posibila oricand, chiar si dupa expirarea celor 10 secunde.

Scrisul care vine de la colegii morti va aparea cu mov, sub forma:  (DEAD)*Nickname: mesaj........

Dupa ce a murit cineva, daca scrie ceva pe team-chat (say_team / u) in primele 10 secunde, mesajul o sa apara de 2 ori pentru cei vii: o data normal, si o data cu mov. Momentan doar asa este posibila modificarea, si vedem pe viitor cum o putem imbunatati. :smile:

Va rugam sa folositi eficient cele 10 secunde pentru a da INFO vocal si sa nu spamati inutil chatul.

Multumim @tlb pentru ajutor :grin:

• Stavros, The Blur, ηєвυηα and 3 others like this
My Signature

7em3tdA.gif

216_602.png

#137 OFFLINE   LeeCHRiSTMAS

LeeCHRiSTMAS

SPAMMER !!

• Designer Astramania
    • Member ID: 4,129
  • 335 posts
  • Tara :

Posted 30 July 2019 - 22:10 PM

Super tare! Felicitari pentru aceasta realizare!

Postat de pe al meu SM-N950F folosind Tapatalk
My Signature

xunnNjT.png

252_1101.png

tumblr_p4nzskq0v21v6w3juo2_500.gif